Facebook Google+ Twitter

Most Północny prawie gotowy. Przed nami remont mostu Grota-Roweckiego

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, budowa mostu Północnego w Warszawie powoli dobiega końca. Drogowcy zapewniają, że zostały jeszcze tylko kosmetyczne prace. Latem kierowców czekają natomiast utrudnienia na moście Grota-Roweckiego. Przeprawa będzie remontowana.

Budowa skrzyżowania Trasy Mostu Północnego z Wisłostradą / Fot. Tadeusz Rudzki/ CC 3.0Trasa mostu Północnego rozpoczyna się przy węźle komunikacyjnym na Młocinach. Trwa tam ustawianie ekranów akustycznych oraz dokręcanie ostatnich śrub przy barierkach. Największe wrażenie robi tzw. węzeł Pułkowa, po bielańskiej stronie przeprawy. Widać już 10 wiaduktów drogowych oraz kładkę dla pieszych. Most składa się z trzech niezależnych ze sobą przepraw: dwóch drogowych oraz trzeciej tramwajowej.

Niedługo na moście pojawią się tory tramwajowe. Pierwsze wagony pojadą po nich w 2013 roku, ponieważ trzeba jeszcze położyć trakcję elektryczną. Budowa mostu Północnego rozpoczęła się w 2009 roku i w jej trakcie nie brakowało kłopotów. Budowlańcom przeszkodziła fala powodziowa, problemy z dostarczeniem przęsła oraz kłopoty związane z mroźną zimą. Wykonawca powinien jednak zakończyć wszystkie prace do 21 grudnia. Po tym terminie rozpoczną się odbiory wykonywane przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Wszystkie procedury mogą potrwać wiele tygodni. Po tym czasie, kierowcy w końcu będą mogli przejechać nowym mostem. Jak na razie, dokładna data otwarcia przeprawy nie jest znana.

Optymistyczne wiadomości na temat mostu Północnego burzy informacja o remoncie najruchliwszej przeprawy w Polsce - mostu Grota-Roweckiego (przejeżdża nim dziennie około 150 tys. aut). Prace zostaną rozpoczęte latem 2012 roku. Kierowcy muszą przygotować się na dwa lata utrudnień, jednak Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad wstrzymała się z robotami do zakończenia Euro 2012. Szczegóły przyszłej organizacji ruchu na moście nie są jeszcze znane. Według wstępnych ustaleń, kierowcy mają być kierowani na most Północny.

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.