Facebook Google+ Twitter

Most Śląsko-Dąbrowski będzie otwarty za kilka dni. Ratusz zdecydował

- Przywrócenie stołecznego mostu Śląsko-Dąbrowskiego dla samochodów osobowych planowane jest na 27 sierpnia - potwierdził Wiadomościom24 Tomasz Kunert z Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym.

 / Fot. Przemysław Jahr, domena publiczna- Otwarcie mostu nie jest związane z sytuacją w rejonie tunelu Wisłostrady. Decyzja o wcześniejszym przywróceniu mostu do ruchu indywidualnego podjęta została w połowie lipca, przy zamknięciu pl. Wileńskiego dla autobusów - wyjaśnia Wiadomościom24 Tomasz Kunert z Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym.

Kierowcy z utęsknieniem czekają na ten moment, ale w obecnej sytuacji, gdy z ruchu na dłużej zostaje wyłączony tunel Wisłostrady, otwarcie mostu nie musi oznaczać ułatwienia w przejazdach przez miasto. W godzinach szczytu większość kierowców udaje się w stronę Śródmieścia, dokładnie w kierunku zamkniętej Wisłostrady. Stamtąd kierują się do zapchanego Powiśla, co w rezultacie już daje ogromne korki.

Na razie mostem Śląsko-Dąbrowskim swobodnie przemieszczają się autobusy i tramwaje. Jeśli dodamy do tego prywatnych kierowców i wszystkich tych, którzy będą chcieli ominąć Wisłostradę kłopoty komunikacyjne mogą sięgnąć zenitu.

- Należy pamiętać, że wytyczony zostanie buspass na całej długości al. Solidarności po stronie praskiej, a na ul. Jagiellońskiej utrzymana zostanie obecna organizacja ruchu, tj. pozostawione zostaną określone odcinki drogi wyłącznie dla komunikacji publicznej - uspokaja Tomasz Kunert. - Ponadto, na chwilę obecną planujemy, że w godzinach szczytu (godz. 6-10 rano i 15-19 po południu) nie będzie bezpośredniego przejazdu z Pragi na pl. Bankowy i z powrotem przez most.

W opinii ratusza, to rozwiązanie słuszne; jeśli okazałoby się jednak, że się nie sprawdziło, to będą rozważane inne rozwiązania. - Obecny plan zakłada, że w godzinach szczytu osoby jadące z Pragi będą musiały zjechać za mostem na Wisłostradę, i analogicznie jadący z pl. Bankowego przed mostem będą musieli zjechać ul. Nowy Zjazd na Wisłostradę. Ważną rzeczą jest to, że utrzymany zostanie wjazd z Wisłostrady w kierunku pl. Bankowego jak i w kierunku Pragi - zapewnia Tomasz Kunert z Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

AgSta
  • AgSta
  • 20.08.2012 11:54

"- Należy pamiętać, że wytyczony zostanie buspass na całej długości al. Solidarności po stronie praskiej, a na ul. Jagiellońskiej utrzymana zostanie obecna organizacja ruchu, tj. pozostawione zostaną określone odcinki drogi wyłącznie dla komunikacji publicznej - uspokaja Tomasz Kunert. - Ponadto, na chwilę obecną planujemy, że w godzinach szczytu (godz. 6-10 rano i 15-19 po południu) nie będzie bezpośredniego przejazdu z Pragi na pl. Bankowy i z powrotem przez most"
Czyli zamiast pomóc nam do się nam dokopie. Teraz można dojechać na Wolę, na Bemowo a jak zamkną trasę W-Z to z Powiśla na Leszno będzie się jechało przez Mokotów o ile kierowców zawał nie trafi po drodze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem ratusz w tym momencie ma niepowtarzalną szansę na przekonanie mieszkańców Warszawy do skorzystania z komunikacji miejskiej. Zamiast tego urzędnicy wolą otworzyć Śląsko-Dąbrowski dla osobówek. Chyba, że jest to przygotowywanie gruntu pod przyszłoroczny remont mostu Grota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.