Facebook Google+ Twitter

Most Tczewski został zamknięty

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-20 12:43

17 października został zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego jedyny w Tczewie most, łączący dwa brzegi Wisły.

Most Tczewski to jedyny w swoim rodzaju zabytek, który został otwarty w 1857 roku. W momencie ukończenia był jednym z najdłuższych mostów na świecie - miał długość 837 m! Pierwotnie most posiadał zdobione bramy wjazdowe oraz 10 neogotyckich wież (obecnie zostały tylko 4).

Most jest najważniejszym symbolem Tczewa. To z nim utożsamiane jest miasto. Pomimo popadania w ruinę, jest ciągle czynny.

Dzisiaj grozi mu zawalenie. Przęsła są zardzewiałe, asfalt popękany, na drodze są dziury. Prawdopodobieństwo spowodowania wypadku na moście jest spore, dlatego został zamknięty.

Przez lata, od czasu zakończenia II wojny światowej, kiedy most został częściowo zburzony, władze lokalne nie zrobiły zbyt wiele dla jego odrestaurowania i przywrócenia mu blasku. Teraz w kasie brakuje pieniędzy.

Most został zamknięty chyba na dłuższy okres czasu. Karetki pogotowia, straż pożarna i pojazdy innych ważnych służb muszą nadrabiać, gdyż najbliższy most oddalony jest od Tczewa o kilkanaście kilometrów. Jest to też wielkie utrudnienie dla osób pracujących i uczących się w Tczewie. To strata czasu i podniesienie znacznie kosztów i tak niezamożnego społeczeństwa.

Dla nas, tczewian, to most-symbol i jedyne połączenie z drugim brzegiem Wisły.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.