Facebook Google+ Twitter

Most w Ciechanowie tańszy niż zakładano

Sześć firm złożyło swoje oferty w przetargu na budowę mostu na Odrze w Ciechanowie, na trasie drogi wojewódzkiej nr 323 na Dolnym Śląsku. Najtańszą okazała się oferta konsorcjum firm, którego liderem jest Budimex-Dromex S.A.

Konsorcjum firm, którego liderem jest Budimex-Dromex S.A., zaproponowało, że zbuduje most za kwotę, która wynosi 51 276 400, 85 zł. Najdroższą ofertę złożyła firma Skanska S.A., która wyceniła swoje prace na 62 385 956,60 złotych. Wszystkie oferty okazały się jednak niższe niż przewidywane środki na tę inwestycję, czyli 111 336 924,21 złotych. Urząd Marszałkowski zaoszczędzi dzięki temu ok. 60 mln złotych. Zakładany czas realizacji inwestycji to 18 miesięcy od podpisania umowy. Most zostanie prawdopodobnie zbudowany do II połowy 2011 roku, jeśli firmy startujące w przetargu nie będą składać protestów.

Most w Ciechanowie będzie elementem drogi wojewódzkiej nr 323 i powstanie ok. 450 metrów od istniejącej przeprawy promowej przez Odrę. Jego długość będzie wynosić ok. 525 metrów, a szerokość ok. 15 metrów, nośność zaś będzie wynosić 50 ton.

Jest to już druga dobra informacja dotycząca budowy mostów na Dolnym Śląsku w tym roku. Poprzednia dotyczyła kosztów budowy dwóch mostów i ok. 6-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej w ciągu tzw. Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, gdzie pierwotnie zakładano, że koszty tej inwestycji wyniosą 350 mln złotych. Wynik przetargu okazał się korzystny dla województwa, ponieważ najtańsza oferta firmy Skanska S.A. wyniosła 216 mln złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.