Facebook Google+ Twitter

Most w Nagnajowie wreszcie otwarty

GDDKiA w Rzeszowie poinformowała, że w niedzielę, 7 sierpnia 2011 r., otwarty został most przez rzekę Wisła w miejscowości Nagnajów.

Uszkodził most

Most został uszkodzony 31 maja, gdy ciężarówka wjechała w przęsło. Przez kilka dni most był zamknięty - później mogły po nim wahadłowo jeździć tylko auta osobowe.

Wymienili przęsła

Od 29 lipca br. rozpoczęto wymianę uszkodzonych elementów oraz remont mostu, by przywrócić jego właściwe parametry sprzed kolizji. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty-Łódź” S.A. Koszt robót to milion 700 tysięcy złotych. Przywrócenie pełnego ruchu na moście planowane jest w połowie sierpnia.

Czytaj także: Sandomierz i Tarnobrzeg zagrożone. Znowu będzie padać

Otwarty ruch dla ciężarówek

Przeprowadzono już także badania próbnego obciążenia mostu, które potwierdziły poprawność wykonanych robót, dały podstawę do zmiany organizacji ruchu i wprowadzenia ruchu kołowego na obiekt dla wszystkich pojazdów, w tym ciężarowych.

Problemy z Wisłą

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (m.in. wystąpienie wód Wisły na teren zalewowy, utrudniające wykonanie podpory tymczasowej) i specyficznej, kratownicowej konstrukcji o indywidualnych rozwiązaniach, zaangażowanie i mobilizacja wykonawcy pozwoliły na skrócenie o półtora tygodnia umownego terminu przywrócenia przejezdności przez most.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kierowca
  • kierowca
  • 11.08.2011 20:53

w końcu..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.