Facebook Google+ Twitter

Moto GP: Hayden i Dovizioso kontuzjowani

Ostatnie tygodnie nie były szczęśliwe dla dwóch zawodników "królewskiej" klasy motocyklowych Mistrzostw Świata - Moto GP - Nicky'ego Haydena oraz Andrei Dovizioso. Obaj doznali poważnych kontuzji, a ich udział w testach przedsezonowych jest zagrożony.

Pierwszym pechowcem okazał się mistrz Świata z 2006 roku. Amerykanin brał udział w wyścigu motocrossowym niedaleko jego domu w Owensboro i w wyniku zderzenia z innym zawodnikiem, Hayden upadł na lewą stronę ciała, na skutek czego doznał złamania łopatki oraz żeber! Wstępne badania na szczęście wykluczyły konieczność przeprowadzenia operacji, ale proces zrastania kości może uniemożliwic "Dziecku z Kentucky" wzięcie udziału w pierwszych przedsezonowych testach, które odbędą już 31 stycznia. Występ w inauguracyjnej rundzie o GP Kataru nie jest jednak zagrożony.

Warto dodac, iż przed wypadkiem, Nicky miał operowaną rękę, którą "pokiereszował" podczas wypadku w kończącej sezon rundzie o GP Walencji. Amerykanin w wywiadzie nawiązywał właśnie do tego wydarzenia: - Tak samo jak w Walencji, tak i tym razem był to trochę dziwny wypadek, ale zacząłem w końcu normalne treningi, tak jak każdej zimy, na prywatnym, krytym i płaskim torze niedaleko mojego domu. Chciałem wyprzedzić innego kierowcę, on zahaczył o moje tylne koło i wylądowałem na ziemi. To rozczarowujące, ale nie mogę nic z tym zrobić, choć te urazy całkiem szybko się goją, w każdym razie jednak nie zmienia to moich oczekiwań co do sezonu 2012, który na szczęście jest już "za rogiem" - czytamy na portalu motorsports.pl

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.