Facebook Google+ Twitter

Motocykle opanowały Zabrze

Około 400-500 pojazdów opanowało dziś w południe ulice Zabrza. Rozpoczyna się oficjalnie sezon motorowy jak również największa w Polsce wystawa dla miłośników jednośladów, którzy przybyli do Zabrza z całego kraju.

Ok 500 jednośladów przejechało ulicami Zabrza / fot: M.NowakRozpoczęcie sezonu motorowego na Śląsku. Ok 500 jednośladów przejechało ulicami Zabrza.
Przez około 5,6 minut całkowicie zablokował główną arterię miasta, uniemożliwiając włączenie się do ruchu samochodów z bocznych dróg ani przejście pieszych na drugą stronę ulicy. Wszystko to z okazji uroczystego otwarcia sezonu motorowego i festiwalu Motor Bike Show w największej hali w Polsce, zabrzańskiej hali MOSiR. Wystawa motocykli nowych i starych, skuterów i akcesoriów potrwa do 15 kwietnia.
Motor Bike Show Zabrze 2007 / Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Motor Bike Show 2007 to największa impreza wystawiennicza o tematyce motocyklowej, jaka została kiedykolwiek zorganizowana w Polsce. Na wystawie zaprezentują swoje nowości najwięksi importerzy i dilerzy jednośladów - między innymi: Yamaha, Suzuki, Honda, Kawasaki, Bmw, Harley Dawidson, Ducati, MV Agusta, Cagiva, Husqvarna.
W programie także ciekawe imprezy towarzyszące - pokazy mody motocyklowej firmy produkującej odzież skórzaną. Nie zabraknie muzyki i tańca country z udziałem legendy tego gatunku - Michała Lonstara oraz pokazów grup tanecznych breakdance. Bilety od 5 do 15 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

To tak samo, jak ludzie zawodowo obsługujący kamery oburzają się za określanie ich "kamerzystami". Uparcie forsują określenie "operator kamery".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcinie, te "motory" funkcjonują w jezyku motocyklistów. Starsi motocykliści (tacy naprawdę , naprawde starsi :) używają tego słowa na codzien i nie mają z tym problemu. W Języku Polskim również to słowo funkcjonuje jako alternatywa słowa motocykl. Jednak dla mojego pokolenia i młodszych motocyklistów motor to silnik, silnik auta, motorówki, samolotu. Nie uważam użycia słowa motor za błąd, jednak uważam że nie powinno się "promować" tego słowa w mediach. Powiem więcej, na różnych forach motocyklowych znany jestem z tego że walcze ostro o zaprzestanie używania słowa "motor" w znaczeniu "motocykl" Wiem... walka z wiatrakami :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emenefix, już dwie osoby Ci delikatnie sugerują, abyś zmienił tytuł swojego artykułu, a Ty dalej twardo trzymasz "motory" :-P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam Piotrze :) No tak, lepiej motocykle. Szkoda że nie zobaczycie filmiku :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daje wam słowo, że tych motorów było mnóstwo! Oglądałam ten przejazd z okna i mogę zaręczyć, że w porównaniu z poprzednimi latami było ich duuużo, duuużo więcej :) No ale jak na złość nie mogłam zrobić zdjęć..

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co to są motory ? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miał być film, który posłałem MMSem. Tam był ogrom motorów. Niestety problemu techniczne. Może w późniejszym czasie sie dorzuci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, ze zdjęcia nijak nie wynika, że było ich dużo :-( Ot, cztery motocykle. Tak odnośnie tytułu, jak pamiętam fani jednośladów strasznie burzą się, gdy ich maszyny nazywa się motorami. "Motor to masz w pralce, to jest motocykl!", jak kiedyś usłyszałem od znajomego :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.