Facebook Google+ Twitter

Motocyklem przez Amerykę Południową w 2011 roku

W ciągu 3-4 miesięcy mam zamiar okrążyć cały kontynent Ameryki Południowej, zaczynając i kończąc w Peru. Przejadę tez przez Chile, Argentynę, Urugwaj, Brazylię, Gujanę, Wenezuelę, Kolumbię, Ekwador.

O wyprawie dookoła świata na motocyklu myślałem od dawna, ale jak to często bywa brak większych środków nie pozwala w dniu dzisiejszym na tak wielką podróż. Postanowiłem zacząć od czegoś "mniejszego". Wybór padł na Amerykę Południową. Plan jest następujący. W kilka miesięcy (3-4) chcę spróbować okrążyć Amerykę Południową, zaczynając i kończąc w Peru (Peru, Chile, Argentyna, Urugwaj, Brazylia, Gujana, Wenezuela, Kolumbia, Ekwador, Peru). Cała wyprawa ma odbyć się na motocyklu. Codziennie będę pokonywać 300-400 km, by po 4 miesiącach przejechać trasę ok. 36 tysięcy kilometrów.

By móc zrealizować to marzenie biorę udział w konkursie na najlepszy blog. Opisuje na nim planowaną podróż, zamieszam zdjęcia oraz filmy.

Podróż przez Amerykę Południową

Jeżeli interesujecie się taką tematyką, wejdźcie i głosujcie codziennie jeden raz.


animacja pokazuje ciekawe ujęcia z Peru

Peru

Poszukując informacji w internecie zdecydowałem, że wyprawa musi zacząć sie w Peru. Dostępne jest dobre połączenie lotnicze z tym krajem oraz będzie też możliwość odebrania w porcie kontenera z motocyklem.

Peru zawiera w sobie całą esencję Ameryki - Nowego Świata - zarówno pod względem geografii, jak i mieszanki kultury indiańskiej i europejskiej. Peru to kraj kultur antycznych, gdzie tradycyjny sposób życia Indian nadal jest kultywowany. Ogromne kontrasty w pejzażu, prawdopodobnie największy skarb obu Ameryk.

Hiszpańscy konkwistadorzy, którzy przybyli do państwa nigdy nie znaleźli "zaginionego miasta Inków" Machu Picchu. Jest to doskonałe miejsce na kilkudniowy pobyt. W Peru warto także zobaczyć grobowiec Chulpa należący do kultury Colla, położony w pobliżu jeziora Titicaca. Dzięki ogromnej różnorodności krajobrazów Peru jest także jednym z najbardziej efektownych krajów. Spośród 103 występujących na ziemi stref ekologicznych 83 istnieją wyłącznie w Peru. Oczywiście nie można zapomnieć o stolicy - Limie, zachwycającej podróżników kolonialnym przepychem.

PS: Jeżeli uważasz tą wyprawę za interesującą zapraszam na blog konkursowy. Można głosować codziennie jeden raz z różnych kont pocztowych

Podróż przez Amerykę Południową

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.