Facebook Google+ Twitter

Motocykliści będą dziś protestować w pobliżu wjazdu do Trójmiasta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-14 13:28

Kierowcy podróżujący autostradą A1 natrafią dziś na poważne utrudnienia w ruchu. Na trasie w pobliżu wjazdu do Trójmiasta, w Rusocinie, będą protestować motocykliści. To akcja podobna do tej organizowanej pod koniec lipca i wczoraj na autostradzie A4.

Miłośnicy jednośladów nie chcą płacić za przejazd tyle, co auta osobowe. Dziś za pokonanie 90-kilometrowego odcinka od Rusocina do Nowych Marz muszą wydać 17,50 złotych. To za drogo, mówi Seweryn - jeden z uczestniczących w proteście. Jego zdaniem, motocykle stanowią mniejsze utrudnienie dla płynności ruchu niż samochody, mają też mniejszą masę. Uczestnik protestu uważa, że powinniśmy brać przykład ze sprawdzonych wzorów europejskich - na przykład Słowacji, Norwegii, Anglii, gdzie motocykliści jeżdżą po autostradach za darmo.

Ponad 100 motocyklistów około godziny 18 wyjedzie z węzła Stanisławie koło Tczewa w stronę Rusocina. Będą powoli przemieszczać się w stronę bramek wyjazdowych, a tam równie powoli płacić za przejazd. Według organizatorów protest może potrwać około 3 godzin.


Jak mówi Ewa Łydkowska z konsorcjum GTC zarządzającego A1 - udało się porozumieć z protestującymi. Zostanie dla nich wydzielonych pięć bramek. Pozostałe trzy będą dostępne dla innych użytkowników autostrady. Ewa Łydkowska nie wyklucza jednak, że mimo tych ustaleń, może dojść do utrudnień, gdyż w piątkowe popołudnia na autostradzie panuje duży ruch.

Manifestujący chcą przekazać swoją petycję Ministrowi Infrastruktury, bo to od niego zależą stawki opłat. Dodajmy, że w ciągu letniego miesiąca autostradą A1 przejeżdża od 2 do 4 tysięcy jednośladów. Kolejne, już ogólnopolskie protesty są planowane na wrzesień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.