Facebook Google+ Twitter

Motocykliści i 49,5 km/h

Motocyklista uderza w auto, wbija się w drzwi od strony kierowcy. Dźwięk tłuczonych szyb, zgrzyt blachy... W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie przeprowadzono test zderzeniowy motocykla z samochodem osobowym.

Test zderzeniowy motocykl/auto / Fot. Alicja PionkowskaW Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie przeprowadzono test zderzeniowy motocykla z samochodem osobowym. Przyglądało się mu wielu specjalistów, naukowców, wysokich urzędników z Ministerstwa Infrastruktury, dziennikarzy, reporterów - pełna hala i spore emocje.

Motocykl wraz z manekinem-motocyklistą ustawiono na specjalnych szynach naprzeciw samochodu z manekinem-kierowcą w środku. Motocyklista: wzrost 176 cm, waga 75 kg.
Wszystko sprzężone z komputerem, aby żadne parametry zderzenia nie umknęły. Rozbłysły mocne światła 3,2,1 start!

Test zderzeniowy motocykl/auto / Fot. Alicja PionkowskaHuk, którego nie sposób porównać z czymkolwiek i trudno będzie zapomnieć. Motocyklista uderza w auto, wbija się w drzwi od strony kierowcy, dźwięk tłuczonych szyb, zgrzyt blach, manekin wylatuje w powietrze, pada tuż przy samochodzie.

Motocykl wbił się w bok auta i tu się zatrzymał. Test był przeprowadzony przy prędkości motocyklisty 49,5 km/h. Czy motocyklista przeżyłby taki wypadek? Wątpię. Kierowca auta miałby szansę.

Motocykle to coraz popularniejszy środek transportu. Wzrasta ich liczba na drogach, ale niestety wzrasta także liczba wypadków z udziałem motocyklistów. W 2008 roku na polskich drogach spowodowali blisko dwa tysiące wypadków. Giną przeważnie młodzi ludzie. Testy zderzeniowe pozwalają lepiej poznać zagrożenia w czasie kolizji. Zdjęcia, które zrobiłam w trakcie testu wiele mówią.

Test zderzeniowy motocykl/auto / Fot. Alicja PionkowskaTest został zorganizowany w Warszawie 19 maja 2009 przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji i Koło Naukowe SIMR Politechniki Warszawskiej oraz Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niecały miesiąc temu miałem wątpliwą przyjemność podobnego uderzenia, bo kierowca samochodu się nie rozejrzał i wymusił pierwszeństwo. ;/ Kierowcy! Motocykliści to też użytkownicy dróg!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.