Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14109 miejsce

Motocykliści i kibice wspierają łódzkie schronisko dla zwierząt

Wiadomo powszechnie, że ludzi chcących przyjść z pomocą zwierzętom z łódzkiego schroniska przy ul. Marmurowej nie brakuje, a nawet przybywa. To już nie są sporadyczne przypadki, polegające na "podrzucaniu" schronisku karmy i ciepłych koców na zimę, ale są to zorganizowane akcje całych grup społecznościowych.

Łódzcy motocykliści ruszyli z odsieczą schroniskowym psom i kotom

Łódzcy motocykliści i plon ich zbiórki dla zwierząt z ul. Marmurowej / Fot. Zdjęcie wykorzystane za zgodą dyrekcji łódzkiego schroniska dla bezdomnych zwierzątPozornie wydawać by się mogło, że jazda na motorach nijak nie może się kojarzyć z empatią wobec zwierząt ze schroniska na Marmurowej. Okazuje się, że silna grupa społecznościowa łódzkich motocyklistów tej empatii ma sporo. Łódzcy motocykliści zorganizowali we wrześniu wielką akcję zbierania karmy, koców i innych rzeczy - potrzebnych schronisku.

Efekty tej zbiórki są imponujące. Około 700 kg suchej i mokrej karmy, środki opatrunkowe i ciepłe koce są już w schronisku.

Kibice Widzewa też nie chcą być gorsi od motocyklistów

Apel widzewskich kibiców w sprawie zbiórki karmy dla łódzkiego schroniska na Marmurowej. / Fot. Zdjęcie wykorzystane za zgodą dyrekcji łódzkiego schroniska dla bezdomnych zwierzątOkazuje się, że kibice z Widzewa też nie chcą być gorsi od łódzkich motocyklistów i podobną pomoc dla Marmurowej właśnie organizują. Widzewscy kibole to potężna i dobrze zorganizowana społeczność, więc należy się spodziewać, że efekty zbiórki karmy też nie będą marne.

Pomoc dla zwierząt wyrzucanych przez ludzi płynie w obydwie strony

Samochód dla Straży Miejskiej został po raz pierwszy zaprezentowany w czasie obchodów Międzynarodowego Tygodnia Zwierząt. / Fot. Zdjęcie wykorzystane za zgodą Fundacji "Schronisko"Skoro mówimy o pomocy zwierzętom, warto także dodać, że dzięki Fundacji "Schronisko", działającej przy schronisku na Marmurowej - łódzka Straż Miejska została wyposażona w specjalny samochód do "zbierania" i "odstawiania" na Marmurową zwierząt - najczęściej wyrzucanych na ulicę przez ich "właścicieli". Samochód został zakupiony ze środków fundacji i przekazany nieodpłatnie Straży Miejskiej. Może komuś się wydawać, że taki zakup to czysta fanaberia. Zapytałam dyrektorkę schroniska - co sądzi o takim pomyśle. - Straż Miejska - odpowiedziała dyr. Skowrońska - już od jakiegoś czasu przywozi nam zwierzaki samochodami SM. Efekty tych przewozów są często nieprzewidywalne. Bo jak może się zachować oszalały ze strachu pies - nie trzeba nikomu tłumaczyć. I po to właśnie Straż Miejska dostała w prezencie nowy, specjalnie do takich przewozów przystosowany samochód.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak. To prawda - Panie Grzegorzu. To pozwala odzyskiwać wiarę w człowieka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naprawdę miło poczytać takie wiadomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.