Facebook Google+ Twitter

Motocykliści wygrali konkurs „Kampania Społeczna Roku”.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-06 02:29

„Motocyklem bezpieczniej… miedzy samochodami” - „Miejsca wystarczy dla wszystkich” wygrało nagrodę za Kampanię Społeczną, która odbyła się w 2011. Konkurs organizuje co roku portal, kampaniespoleczne.pl

Sonda

Czy wiesz o tym, że motocykliści przyczyniają się do zmniejszenia korków?

Ulotka. / Fot. motoautostrada.plOkazuje się, że zmniejszanie korków dzięki motocyklistom to dobry pomysł. MotoAutostrada, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Motocyklistów MotoAutostrada, dzięki akcji „Motocyklem bezpieczniej… miedzy samochodami” prowadzonej pod hasłem „Miejsca wystarczy dla wszystkich” wygrało nagrodę w Konkursie Kampania Społeczna Roku w Kategorii Inicjatywy Lokalne.

Celem kampanii jest podwyższenie stopnia znajomości przepisów dotyczących jazdy motocyklem między samochodami oraz przekonanie kierowców samochodów do pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca dla motocyklistów. Efektem działań MotoAutostrady jest większa kultura zachowań użytkowników dróg. W 2011r. akcja miała miejsce w Krakowie, Katowicach i Nowym Sączu. W tym roku będzie kontynuowana w kolejnych miastach.

 A4, 50% dla motocyklistów! / Fot. motoautostrada.plMotoAutostrada rozpoczęła swoją działalność jako grupa motocyklistów walczących o zmniejszenie opłat dla motocyklistów na autostradach. Po niespełna trzech latach udało się doprowadzić do obniżki opłaty na 4,50 zł na jednej „bramce” na odcinku autostrady A4 Kraków - Katowice, jak również na autostradach zarządzanych przed GDDKiA (50 proc. stawek obowiązujących dla kierowców samochodów osobowych).
 
Kraków 2011 / Fot. motoautostrada.plKampania „Miejsca wystarczy dla wszystkich” trwa dopiero drugi rok, a już staje się ogólnopolskim wydarzeniem. Stowarzyszenie tworzą motocykliści z Małopolski oraz Ślaska, jednak chętnie podejmuje współpracę z motocyklistami z całego kraju.

 
„Nasze stowarzyszenie jest otwarte dla motocyklistów z całej Polski, wszyscy którzy chcą zrobić coś dla dobra zarówno motocyklistów, jak i wszystkich osób na drogach są mile widziani w naszych szeregach." - powiedziała Monika Górska, przedstawicielka MotoAutostrady.Patronat nad akcją „Motocyklem bezpieczniej… między samochodami” - „Miejsca wystarczy dla wszystkich” objęli Prezydenci miast:
Pan Jan Majchrowski – Kraków, Pan Piotr Uszok - Katowice, Pan Ryszard Nowak – Nowy Sącz. Firma allbikes.pl. Instytucje: Krakowska i Nowosądeka Policja, ZIKiT - Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Media: MotoRadio.com.pl i krakow.pl

Nowością jest nagroda internautów, którzy głosowali na nominowane przez Jury kampanie. Ich wybór padł na kampanię „Zostań dawcą” zrealizowaną przez Fundację TVN “Nie jesteś sam” oraz Fundację DKMS Polska. Pomimo, iż motocykliści nie wygrali w internetowym głosowaniu, Szczęsny Filipiak, prezes MotoAutostrady nie jest zmartwiony. Jak powiedział w wywiadzie dla MotoRadio.com.pl: „Wygrała bardzo słuszna kampania i na pewno trzeba ją popierać”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marek Pylko
  • Marek Pylko
  • 08.06.2012 16:46

Jestem kierowcą samochodu i tym bardziej dziękuję motocyklistom że podejmują takie działania. To wy giniecie bez sensu i nie ważne z czyjej przyczyny jest więcej tych wypadków. Smutne jest to że bez względu na powód dlaczego ktoś ulega wypadkowi nie ma u wszystkich refleksji nad stratą człowieka.

Czym więcej różnych działań na rzecz uświadamiania tego problemu, tym większa poprawa bezpieczeństwa - widzimy że władza od 20 lat nie potrafi nic zrobić; tylko mandaty, zakazy, nakazy, a statystyki wypadków idą w górę.
Panowie policjanci, władzo nasza uczcie się od tych chłopaków, widać że im zależy, a wy dalej śpicie i zastanawiacie się jakie nowe represje wprowadzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.