Facebook Google+ Twitter

"Motocyklizm" - wystawa zbiorowa fotografii w Lublinie

Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne i Wojewódzki Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. "Motocyklizm", który odbędzie się 11 marca 2011 r. o godzinie 18 w WOK w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3.

Plakat / Fot. Michał Woźniak, mat. promocyjne organizatoraZima. Na drogach królują samochody. Motocykliści sprytnie wtopili się w otoczenie i konia z rzędem temu, kto rozpozna ich w autobusie, na chodniku albo w samochodzie. Maszyny smętnie zbierają kurz w garażach, kontemplując zimową depresję, odwiedzane od czasu do czasu przez swoich przepełnionych nostalgią właścicieli. Ale tylko patrzeć jak wiosenne słońce wybudzi ich z zimowego letargu. Chromy znów zalśnią, silniki zaryczą! Skóra napnie się na plecach, a w kasku znów zaszumi wiatr...

Na nowo będą wzbudzać na drogach skrajne emocje - u niektórych nienawiść, a u innych zazdrość. Dla jednych wolne ptaki, dla innych jeźdźcy apokalipsy. Wystarczy poruszyć w towarzystwie temat motocyklistów, a każdy wydaje się mieć wyrobione i ustalone zdanie. Po części trudno się dziwić, gdyż motocykliści - jak mało którzy użytkownicy dróg - skrupulatnie kreują swój wizerunek. Dawno minęły czasy, gdy motocykl był li tylko środkiem transportu - dzisiaj stał się filozofią, a dla niektórych wręcz religią życia.

Kto wie, ile prawdy jest w wyobrażeniach, jakie tworzymy na swój własny użytek? Jakimi mitami udało nam się zamazać rzeczywisty obraz zjawiska? Kim naprawdę są ludzie o twarzach skrytych za czarną szybą kasku lub wielkimi goglami i chustą? Jak faktycznie pachnie i smakuje "motocyklizm"?

Michał Woźniak - pomysłodawca i kurator wystawy przy pracy / Fot. Robert Pranagal"Z motocyklizmem związanych jest wiele ciekawych sytuacji - to możliwość poznawania ciekawych ludzi, a przede wszystkim poznawania i odczuwania świata z innej perspektywy..." - mówi Michał Woźniak, pomysłodawca i kurator wystawy, ale też motocyklista pełną gębą - "Przemierzając trasę bardziej czuje się przestrzeń, odczuwa się wiatr, ciepło i zimno otoczenia, zapachy - te przyjemne i nieprzyjemne. Wystawa prezentuje zdjęcia zebrane od wielu osób i ukazujące indywidualne spojrzenia na motocyklizm".

Spojrzenia tym ciekawsze, że oglądane przez obiektywy insiderów, a i sama prezentacja prac będzie zaskakująca. Zobaczymy zatem na własne oczy, jak motocyklizm wygląda od kuchni. Co w nim pachnie, a co w nim... pachnie inaczej. Skonfrontujemy nasze wizje z obrazami prawdziwych chwil utrwalonych na papierze fotograficznym. Przy symbolicznej lampce wina lub soku porozmawiamy z bohaterami i twórcami wystawy, a kiedy następnym razem zobaczymy wyznawców motocyklizmu na drodze, fotografie, które utkwiły nam w pamięci sprawią, że spojrzymy na nich zupełnie inaczej, niż dotychczas.

Wernisaż rozpoczyna się w piątek 11 marca punktualnie o godzinie 18 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To teraz Panie Robercie czekamy na fotoreportaż z wernisażu, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.