Facebook Google+ Twitter

Motocyklowy Puchar Europy w Poznaniu

Już 20 i 21 września w Poznaniu odbędzie się bezprecedensowe wydarzenie w historii polskich wyścigów motocyklowych. Na poznański tor przyjadą najlepsi zawodnicy z całej Europy.

Plakat promujący Motocyklowy Puchar Europy / Fot. Automobilklub WielkopolskiW najbliższy weekend na Torze Poznań odbędzie się przedfinałowa runda Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Europy. Po raz pierwszy w Polsce zostaną zorganizowane wyścigi motocyklowe o tak wysokiej randze i prestiżu. Poznańska impreza będzie ostatnim przystankiem Pucharu przed finałowym odcinkiem w Hiszpanii.

Władze Europejskiej Unii Motocyklowej postanowiły zorganizować kwalifikacje do finału na wzór igrzysk olimpijskich. Żeby walczyć o najwyższe trofeum zawodnicy biorą udział w rundach organizowanych w kilku krajach Starego Kontynentu, w tym także w Polsce. Motocyklowy Puchar Europy w tym roku rozpoczął się w Hiszpanii na torze w Cartagenie i odwiedził już Węgry, Chorwację, Czechy, Szwecję i Niemcy.

Motocykliści pojadą w kilku różnych klasach - 125ccm, 250ccm, Stocksport600, Stocksport1000, Supersport. Ciekawostką będzie zapewne rywalizacja w ramach pucharu International Classic, w którym rywalizacja będzie się toczyła na motocyklach wyprodukowanych w roku 1984 i starszych.

Polskich zawodników zobaczymy w dwóch klasach - Stocksport600 oraz Stocksport1000. Pojadą m.in. Grzegorz Nowak, Jakub Mitko, Monika Jaworska i najmłodszy zawodnik pucharu Yamaha R6 - Mateusz Korobacz. W klasie Stocksport1000 zabraknie Pawła Szkopka - mistrza polski w klasie Superbike, ale pojedzie jego brat - Marek Szkopek. W Stocksport1000 zobaczymy także Marcina Walkowiaka oraz Janusza Oskaldowicza - drugiego wicemistrza polski w klasie Superbike.

O randze imprezy może świadczyć fakt, że patronat nad nią objęli wicemarszałek Senatu RP Marek Ziółkowski, Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki, wojewoda wielkopolski Piotr Florek, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta powiatu poznańskiego Jan Grabkowski, prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

W sobotę o godzinie 9:00 rozpoczną się treningi kwalifikacyjne, które potrwają do 14:40. Pierwszy wyścig ruszy w niedzielę o godzinie 12:05. Jednak w niedzielę warto przybyć już na 10:45. Wtedy bowiem nastąpi oficjalne otwarcie zawodów. Na widzów czeka wiele atrakcji m.in. pokaz akrobacji motocyklowych w wykonaniu grupy Wheelieholix, przejazdy pokazowe driftera Macieja Polody, widowiskowy przejazd kawalkady motocykli Harley Davidson, parada pojazdów zabytkowych oraz pokaz taneczno - akrobacyjny zespołu Mażoretek. Więcej informacji o pucharze oraz ceny biletów można znaleźć na stronie Automobilklubu Wielkopolskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.