Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28665 miejsce

Motocyklowy weekend w Poznaniu

Słońce przeplatane z deszczem, emocje, dobra zabawa i sporo niespodzianek - tak wyglądał miniony weekend, kiedy do Poznania zjechali się zawodnicy startujący w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski.

Superstock 600. / Fot. Wojciech GrzesiakZawodnicy zjechali się do Poznania już w piątek, aby wziąć udział w treningach i treningach kwalifikacyjnych. Przez cały weekend na przemian świeciło słońce i padał deszcz. Najgorzej było w piątkowy wieczór, kiedy park maszyn niemal odfrunął podczas wieczornej nawałnicy. Jednak to wszystko nie pokrzyżowało planów startujących motocyklistów i wyścigi odbyły się bez problemów. Zawodnicy wystartowali w klasach Yamaha R1 i R6 Cup, Superstock 600, Superstock 1000 i Superbike (wyścig łączony), Rookie do 600 ccm, Rookie powyżej 600 ccm, BMW, Honda CBR 125, Yamaha 125 oraz Pretendent.

Andrzej Chmielewski (OtoMoto Racing Team) Superstock 600. / Fot. Wojciech GrzesiakJako pierwsi ruszyli w sobotę o 15.15 startujący w klasie Superstock 600. Główny pojedynek toczył się między Andrzejem Chmielewskim (OtoMoto Racing Team) oraz Marcinem Kałdowskim (LKT Wyczół). Do połowy wyścigu prowadził Chmielewski, ale został wyprzedzony przez Kałdowskiego, który musiał jednak ustąpić Andrzejowi na cztery kółka przed końcem wyścigu. Było to czwarte w tym sezonie zwycięstwo zawodnika OtoMoto Racing Team. Marcin Kałdowski już zapowiada rewanż podczas kolejnej rundy. Za plecami Andrzeja i Marcina o trzecie miejsce walczyli Tomasz Kędzior (Automobilklub Polski Creative Honda Racing) z Danielem Bukowskim (Automobilklub Wielkopolski Auto Prestige Racing). Początkowo prowadził Bukowski, ale w końcu Kędzior kręcący z okrążenia na okrążenie lepszy czas wyprzedził Daniela i stanął na pudle jako trzeci.

Podczas niedzielnego wyścigu Superstock 600 również padało. W trakcie trzeciego okrążenia dyrekcja zawodów zarządziła zmianę na tor mokry i zawodnicy zjechali do parku maszyn, by zmienić opony na deszczówki i kontynuować walkę. O pierwsze miejsce walczyli Andrzej Chmielewski, Grzegorz Nowak (LW R.T. Powered by Szkopek), Tomasz Kędzior i Daniel Bukowski. Cała czwórka wielokrotnie zmieniała pozycje. Początkowo prowadził Kałdowski, potem wyprzedził go Bukowski, który musiał ustąpić Kałdowskiemu na ósmym okrążeniu. Drugie miejsce zajął Chmielewski, a trzecie Nowak. Ostatecznie Daniel Bukowski wylądował poza podium. Niedzielnym zwycięstwem Andrzej Chmielewski zapewnił sobie tytuł mistrza Polski w swojej klasie.

Mateusz Korobacz - najmłodszy zawodnik startujący w pucharze Yamaha R6. / Fot. Wojciech GrzesiakZawodnicy pucharu Yamaha R1 i R6 również startowali w ten weekend dwukrotnie – w sobotę i w niedzielę. W klasie R1 na czele jechali reprezentanci Automobilklubu Wielkopolskiego – Paweł Kusyk i Rafał Trzciński. Na mecie pierwszy zameldował się Rafał, a Paweł przyjechał na drugim miejscu. Lider Klasyfikacji Konrad Wilusz (Automobilklub Małopolski) po upadku w trakcie czwartkowych treningów dojechał do mety jako trzeci. Niedzielne podium w klasie R1 było identyczne.

W klasie R6 zwyciężył lider klasyfikacji Przemysław Janik (Automobilklub Polski) i przypieczętował tym samym tytuł mistrzowski w sezonie 2008. Walkę o drugie i trzecie miejsce na pudle toczyli ze sobą Wojciech Lemański (KM Szczecin) oraz Piotr Kubiak (Automobilklub Wielkopolski). W sobotę Wojtek był drugi, a Piotr trzeci. W niedzielę natomiast Wojtek wypadł poza podium, ustępując miejsca Marcinowi Małeckiemu, a trzeci na mecie ponownie pojawił się Kubiak.

Puchar Suzuki GSX-R. / Fot. Wojciech GrzesiakW pucharze markowym Suzuki 600 i 1000 również toczono zacięty bój o pierwsze miejsce na pudle. W klasie Suzuki powyżej 600 zwycięstwo zapewnił sobie Tomasz Biernat (Automobilklub Wielkopolski
Suzuki Grandyduo Team). Zaraz za nim na metę dojechali Paweł Żuralski (Automobilklub Wielkopolski) i Mariusz Durynek (Automobilklub Wielkopolski Baumaster RT). W niedzielnym wyścigu szczęście się odwróciło i jako pierwszy na podium wszedł Mariusz, a zaraz za nim Paweł Żuralski.

W klasie Suzuki do 600 podczas sobotnich zmagań Mariusz Kondratowicz musiał ustąpić Radosławowi Skalmierskiemu, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Śliwa (Loctite Ceresit RT). W niedzielę pierwszy przyjechał Radek, drugi Mariusz, a jako trzeci ponownie na linii mety stawił się Arek.

W pucharze Pretendent stworzonym z myślą o zawodnikach stawiających pierwsze kroki w wyścigach motocyklowych do boju stanęło 19 spragnionych adrenaliny debiutantów. Na mecie jako pierwszy zjawił się Sebastian Wala, a tuż za nim przyjechali Adam Osiński i Krzysztof Marciniak.

Puchar BMW. / Fot. Wojciech GrzesiakW sobotę pojechali także zawodnicy startujący w pucharze BMW, ale niestety pięciu z dziewięciu startujących przegrało bój z deszczem i mokrą nawierzchnią. Ostatecznie wyścig przerwano. W niedzielę zawodnicy wyruszyli ponownie i tym razem obeszło się bez wypadków, a jako pierwszy na metę dotarł Grzegorz Szczypka.

Superbike i Superstock 1000. Na czele Paweł Szkopek vel Makroszkopek. / Fot. Wojciech GrzesiakW klasie Superstock 1000 i Superbike nastąpiło niewielkie opóźnienie, gdyż zawodnicy nie mieli zapewnionych treningów na "mokrym" torze, przez co organizatorzy musieli im go zapewnić. Paweł Szkopek (Automobilklub Polski Dialog Racing Team) jak zwykle wystrzelił do przodu, nie pozostawiając złudzeń konkurentom. Zaraz za nim jechał jego brat – Marek Szkopek, który dzielnie walczył z Bartkiem Wilczyńskim. Niestety zarówno Mikroszkopek jak i Wilczyński "zaliczyli glebę". Na pudle w klasie Superstock 1000 ostatecznie pierwsze miejsce zajął Sławomir Gausam, drugi był Marcin Walkowiak, a trzeci Adam Badziak.
W klasie Superbike jak zwykle z resztą zwyciężył Paweł Szkopek. Tuż za Makroszkopkiem na pudle stanęli Janusz Oskaldowicz, który z powodu kradzieży w Łodzi busa ze sprzętem musiał jechać na pożyczonym motocyklu oraz Ireneusz Sikora.

W łączonym wyścigu klas Pucharu Yamaha 125 i Pucharu Hondy CBR 125 stawkę wyścigu od początku do końca prowadził Jakub Wróblewski (Automobilklub Wielkopolski) i on to stanął pierwszy na pudle, obok Jakuba Chwastka i Kamila Syska (KTM Novi Kielce). Natomiast w Pucharze Hondy CBR 125 wygrał 15-letni Artur Wielebski (Automobilklub Wielkopolski), drugi był Janusz Oskaldowicz, który jednak jako VIP nie zabiera cennych punktów i nagród młodszym kolegom, tak więc jego drugie miejsce na pudle zajął Przemysław Piastowski (Wyczół Gościeradz), a trzeci był Wojciech Jakubowski (Automobilklub Wielkopolski).

Czwartą rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zakończyły wyścigi klas Rookie do 600 ccm i Rookie powyżej 600 ccm. W tej pierwszej zwyciężyli Kacper Trzyna (Automobilklub Radomski), Janusz Mitko (Loctite Ceresit RT) oraz Arkadiusz Śliwa. W klasie powyżej 600 ccm na pudle stanęli Paweł Górka, Andrzej Kwaśniak, a trzeci przyjechał Daniel Mańkowski (Automobilklub Wielkopolski).

Wyścigi motocyklowe ponownie zagoszczą w Poznaniu w sierpniu. / Fot. Wojciech GrzesiakPo poznańskich zmaganiach motocykliści ponownie będą się ścigać w czeskim Moście w dniach 26-27 lipca 2008. W tym samym czasie do Poznania zjadą się zawodnicy startujący w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz pucharach markowych Kia. Silniki motocykli ponownie zagrają dla nas w Poznaniu 9 i 10 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.