Facebook Google+ Twitter

Motörhead 6 lipca 2015 na warszawskim Torwarze

Legenda muzyki rockowej, grupa Motörhead wystąpi w przyszłym roku w Polsce. Koncert odbędzie się 6 lipca w hali Torwar w Warszawie. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM. Bilety do kupienia od 29 października.

 / Fot. Materiał organizatoraMotörhead pojawi się w Polsce w szczególnym momencie. W przyszłym roku brytyjski zespół świętować będzie czterdziestolecie swojej działalności. Grupa powstała bowiem w 1975 roku z inicjatywy basisty Lemmy`ego Kilmistera.

"Motörhead wielki komercyjny sukces odniósł w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Dzięki temu grupa stała się inspiracją dla wielu innych wykonawców heavy metalowych. W Polsce również mają bardzo wielu wiernych fanów" – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem koncertu Motörhead w hali Torwar.

Utwory brytyskiej grupy cechuje proste, rockowe brzmienie. "Bardzo cieszę się, że zagrają w Polsce. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że wydarzy się to tuż przed moimi urodzinami. Na pewno będę na tym koncercie. To zespół, na którego płyty czeka się, mimo że wszyscy wiedzą, co najprawdopodobniej się na nich znajdzie" – mówi
o Motörhead znany dziennikarz i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia Piotr Baron. I dodaje: "ich muzyka to prosty rock and roll i przyznam szczerze, że bardzo mi to odpowiada".

W dorobku brytyjskiej grupy znajduje się aż 20 albumów studyjnych. Poza tym, muzycy wydali 10 produkcji koncertowych, 12 kompilacji, 3 minialbumy, 20 singli. Do piosenek zespołu powstały łącznie 33 teledyski.

"Na ostatniej płycie pokazali, że potrafią zagrać nie tylko rock and rolla, do którego nas przyzwyczaili, ale także dźwięki, o które bym ich nie podejrzewał. Tam pojawiają się elementy mocno sięgające do tradycji bluesa. Ten album jest moim zdaniem znakomity" – podkreśla Baron.

 / Fot. Materiał organizatoraMotörhead zdobył wiele prestiżowych nagród w branży rockowej – głównie za sprawą lidera formacji Lemmy`ego Kilmistera. W kwietniu 2010 roku muzyk podczas ceremonii Revolver Golden Gods Awards został uhonorowany nagrodą Revolver Golden Gods Lifetime Achievement. Kilka miesięcy później zdobył natomiast Vegas Rocks! Lifetime Legend w ramach Vegas Rocks! Magazine Award. Kilmister w Motörhead gra na gitarze basowej i jest jednocześnie wokalistą.

"Można powiedzieć, że to wokół niego kręci się wszystko, co dotyczy Motörhead. To ikona tej grupy i ważna postać w historii rock and rolla" – dodaje Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. "Lemmy śpiewa "koślawo", ale dla niektórych to najpiękniejszy głos świata" – zauważa z kolei Piotr Baron.

Bilety na koncert do kupienia od 29 października na eBilet.pl

Ceny biletów:

Golden Circle: 290 zł
Płyta 229 zł
Trybuny: 210 zł

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.