Facebook Google+ Twitter

Motorolę przejmą Chińczycy! Lenovo dogadało się z Google

2,9 mld dolarów zapłaci spółka Lenovo za Motorolę. Google zdecydowało się sprzedać legendarną markę Chińczykom. W rękach Amerykanów pozostaną jednak patenty.

 / Fot. materiały prasoweW 2011 r. Google przejął Motorolę wykładając 12,5 mld dolarów. 2,5 roku później transakcja opiewa na ponad czterokrotnie mniejszą kwotę. Google zachowa jednak najcenniejszy skarb Motoroli: patenty. Lenovo będzie musiało uiszczać opłatę licencyjną za ich wykorzystanie.

Motorola przynosiła straty. Jak informuje serwis RP.pl, w roku fiskalnym kończącym się 30 września 2013 r. opiewały one na 1 mld dolarów. Obroty firmy spadły o 34 proc. rok do roku.

Google nie miał pomysłu na Motorolę. Krytycy uważają, że przejął firmę wyłącznie dla patentów. Dopiero w ubiegłym roku zaprezentowany pierwszy flagowy model smartfonu zaprojektowany już po transakcji. Moto X był produkowany w Stanach Zjednoczonych, dlatego kosztował dość drogo przy specyfikacji ze średniej półki. Koncern chciał zdobyć rynek amerykański, ale ekspansja Samsunga i świetne wyniki sprzedaży iPhone'ów nie dawały szans na podjęcie rywalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.