Facebook Google+ Twitter

MotoSerce w Katowicach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-16 18:12

Podobnie, jak w wielu innych miastach Polski, także w Katowicach zorganizowano akcję MotoSerce. Na ul. Mariackiej można było obejrzeć wystawy i pokazy, a przede wszystkim, do czego zachęcali organizatorzy akcji, oddać krew.

Głównym celem akcji jest zbiórka krwi dla potrzebujących dzieci / Fot. Adam SkalskiMotoSerce to organizowana corocznie od 2009 roku, ogólnopolska akcja, w której motocykliści zrzeszeni przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych zachęcają do oddawania krwi dla chorych dzieci. Co roku impreza, której głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, odbywa się w wielu miastach Polski, także w Katowicach. Tutaj MotoSerce zorganizował Iron Elephants MC.

Inicjatorami akcji są motocykliści / Fot. Adam SkalskiPrzez cztery godziny (od 11.00 do 15.00) można było oddawać krew w specjalnym mobilnym banku krwi. To oczywiście nie wszystko. Ulica Mariacka tętniła dziś życiem przez cały dzień.

Akcji towarzyszyły występy zespołów dziecięcych, konkursy, koncerty, pokazy ratownictwa, a także pokazy motocyklistów. Na scenie wystąpiły m. in. amatorska kapela rockowa, biesiadna grupa Bienek Trio, LiteMotiv i Finsky. Zaprezentowali się również studenci katowickiej Akademii Muzycznej.

W ramach imprezy odbyły się m. in. pokazy ratownictwa / Fot. Adam SkalskiW zeszłorocznej edycji MotoSerce udało się zebrać ponad 2,7 tys. litrów krwi, która trafiła do najbardziej potrzebujących dzieci. W tym roku być może padnie kolejny rekord.

W ramach imprezy na ulicy oglądać można było ekspozycje motocykli oraz samochodów terenowych i rajdowych albo zwiedzić wioski: rycerską i wojskową.

Szczegóły na: www.motoserce.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A.N
  • A.N
  • 19.04.2011 08:38

Wspaniała akcja ! Szkoda, że tylko motocykliści potrafią się zorganizować dla tak szlachetnych celów. Wszystkie złe i wydarzenia na drogach przypisuje się nam. Kierowcy dwuśladów pokażcie, że też potraficie coś pożytecznego zrobić, a nie tylko zajeżdżać nam drogi, spychać z jezdni. Skryci w metalowej puszce wcale nie jesteście takimi twardzielami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Słoń
  • Słoń
  • 17.04.2011 23:30

Cóż szkoda tylko że autor tych wypocin nie był na tej imprezie tylko przeczytał plakat :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna i pożyteczna akcja. Odbyła się również w moim małym miasteczku - Zbąszyniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam swoją relację z Ostrowca. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.