Facebook Google+ Twitter

„Motyl w sercu” pofrunie do Oliwiera

Studenci Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczęli akcję charytatywną na rzecz małego Oliwiera. Poruszyli władze miasta, swoich kolegów, mieszkańców Łodzi i media. Trzyletni Oliwier otrzymał szansę na lepsze życie.

plakat reklamujący koncert na rzecz Oliwiera / Fot. komitet "Motyl w sercu"Pomysłodawcą akcji była dr Katarzyna Perlińska - pracownik Katedry Badań Edukacyjnych Uniwersytetu Łódzkiego, która opowiedziała studentom pedagogiki historią małego Oliwiera. Chłopiec, niespełna dwa lata temu, w wyniku wypadku doznał urazu głowy z obrzękiem mózgu i krwawieniem śródczaszkowym. W jego konsekwencji Oliwier nie chodzi, ma problemy z siedzeniem, przyjmowaniem posiłków, a także ze wzrokiem. Jego nerw wzrokowy jest w częściowym zaniku. Niezbędna jest pomoc logopedyczna oraz rehabilitacja, w zakres której wchodzi zakup specjalistycznego fotelika. Jego cena to około 4 tysiące złotych.

Dzięki ogromnej pomocy Urzędu Miasta Łodzi powstał komitet „Motyl w sercu”, który za podstawowe cele swojej działalności uznał wsparcie finansowe dla chłopca, profesjonalną rehabilitację, opiekę logopedyczną.
W dużej mierze pomoże je osiągnąć Fundacja Kolorowy Świat, która podjęła ze studentami współpracę. Jest to jeden z pierwszych sukcesów młodych pedagogów. Studenci marzą o znalezieniu dla Oliwiera ciepłego i kochającego domu. Do tej pory sami, jako wolontariusze, zanosili mu tę odrobinę miłości i zainteresowania.

Już od dwóch tygodni uczestników akcji możemy spotkać na terenie Łodzi. Pieniądze na rzecz Oliwiera zbierają w godzinach 10-19 przy ulicy Piotrkowskiej, w pasażu Schillera, przed Wydziałami UŁ, na Politechnice Łódzkiej, a także w okolicach Galerii Centrum oraz Manufaktury.

Podczas zbiórek można również nabyć bilety na koncert, który odbędzie się 6 marca w Gnieździe Piratów. Wystąpią Overhood, Coffee Radio, The Gryph, Dzieci z Beczek i Klaudia Fidrysiak.
Cena wejściówki to zaledwie 10 zł, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc Oliwierowi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej akcji: Motyl w sercu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.