Facebook Google+ Twitter

Mourinho jest skłócony z Casillasem? Konflikt w szatni Realu Madryt

To mogą być oczywiście tylko i wyłącznie domysły, ale w każdej "plotce" znajduje się ziarnko prawdy. Wiele się mówi, głównie w katalońskich mediach, że w szatni Realu Madryt da się dostrzec konflikt między Mourinho i Casillasem. Kto będzie górą?

Sonda

Wcielasz się w rolę Florentino Pereza. Kogo wyrzucasz?

 / Fot. PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOUJose Mourinho dobrym trenerem jest i basta. Iker Casillas świetnym bramkarzem jest i basta. Obaj różnią się jednak charakterem i to może powodować spięcia, których na co dzień nie widać, ale drobne szczegóły na pewno o tym świadczą.

Portugalski trener przyzwyczaił już niejednego futbolowego sympatyka, że jego sposób na prowadzenie drużyny, to wprowadzenie piłkarzy w swoisty trans. Każdy z nich ma być wierny ideom narzucanym przez niego, stając się niemal żołnierzem. Tak jest w przypadku graczy z tak zwanej "portugalskiej grupy", którą tworzą Brazylijczycy oraz Portugalczycy rzecz jasna. No, może prócz Kaki, który na zabijakę i brutala nigdy nie wyglądał i nie poddaje się magii Mourinho. Brutalnością nie grzeszy również Ronaldo, choć jeśli chodzi o słowa kierowane pod adresem sędziów, z tym już można polemizować. Są jednak tacy, którzy raczej starają się w pełni przeciwstawić ideom propagowanym przez "Mou". O kogo chodzi?

Tym kimś jest kapitan Realu Madryt - Iker Casillas. Hiszpan i zarazem lider madryckiego klubu oraz reprezentacji La Furia Roja, to piłkarz w pełni przejawiający prawdziwe wartości "Królewskiego" zespołu, które słychać za każdym razem w hymnie Hala Madrid! (Naprzód Madrycie!): "Szlachcic i waleczny przywódca, rycerz honoru. (...) By zwyciężać w pięknej walce, w obronie swoich barw". Jest opanowany, spokojny i właśnie z tego powodu nie podoba mu się "polityka" Jose Mourinho, który pluje wręcz agresją w każdym meczu, a jego "żołnierze" to powielają.

"Mou" od obecnego sezonu ma pełnię władzy w Madrycie, po tym jak wyrzucił z klubu Jorge Valdano - dyrektora sportowego zespołu ze stolicy Hiszpanii. Prawie pełnię, bowiem jedynym, który kwestionuje jego przodownictwo jest właśnie Casillas, który jako kapitan zespołu, ma posłuch wśród piłkarzy nienależących do "portugalskiej grupy". Skoro zatem mamy już tego winowajcę, to jedyne co pozostaje to go wyrzucić, nieprawdaż?

Czytaj więcej ----->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

po roku od tamtego artykułu jest już jasne: http://uobrazki.pl/1053

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna
  • Katarzyna
  • 30.03.2012 11:23

Odkąd Mourinho prowadzi Real Madryt, klub stracił wiele na swojej renomie.
Z pewnością nie można sposobu gry zespołu nazwać fair. Piłka jest brutalna. Wyczuwa się zdenerwowanie wśród piłkarzy. To wyraźny wpływ Mourinho.
Ale szefom Real Madryt przecież nie zależy na dobrym imieniu Realu, tylko na wynikach.
Dlatego nikt nie podziękuje trenerowi. Raczej „myślący inaczej” (czytaj Casillas), albo zostaną „przekonani” do tego sposobu gry, albo rozstaną się z klubem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.