Facebook Google+ Twitter

Mourinho wyrzuci Zidane! Kolejny konflikt w Realu

Jose Mourinho przyzwyczaił sympatyków futbolu, że wokół niego zawsze się coś dzieje.Tym razem, portugalski szkoleniowiec podjął decyzję o wyrzuceniu z klubu jego ikony Zinedine Zidana. Czy "The special One" znowu postawi na swoim?

 / Fot. PAP/EPATrener Realu Madryt Jose Mourinho uważa, że Zinedine Zidane na stanowisku dyrektora sportowego nie wywiązuje się w sposób należyty ze swych obowiązków. Wg portugalskiego menagera, zarząd klubu powinien jak najszybciej podjąć decyzję o rozwiązaniu współpracy z byłym zawodnikiem " Królewskich" - czytamy w tekście" "Zidane odejdzie?"

Jako uzasadnienie swej decyzji, Mourinho w charakterystyczny dla siebie sposób, stwierdził, że: " Zidane nic nie robi i nic nie mówi". Losy byłego gwiazdora Realu Madryt, wydają się przesądzone, bo odkąd w Madrycie nastała era Mourinho, wszystkie sprawy personalne związane z funkcjonowaniem pierwszej drużyny leżą w gestii portugalskiego szkoleniowca.

Portugalczyk nie po raz pierwszy doprowadza do zaognienia sytuacji w obozie " Królewskich". W pierwszym sezonie pracy w Madrycie, szeroko komentowany w mediach na Starym Kontynencie, był konflikt Mourinho z ówczesnym dyrektorem generalnym Jorge Valdano, który tak jak Zidane jest żyjącą legendą madryckiego zespołu.

Valdano nie uratowały nawet wyśmienite relacje z prezydentem klubu Fiorentino Perezem. Mourinho, któremu nie podobała się polityka transferowa prowadzona przez Argentyńczyka postawił Perezowi ultimatum, że jeśli o transferach nie będzie decydował trener zespołu, tylko nie będący na co dzień z drużyną dyrektor generalny, jego praca w Madrycie nie będzie miała sensu.

Perez nie tylko przyznał rację w tym sporze Mourinho, ale zaakceptował także jego postulat by nad wszystkimi sprawami dotyczącymi pierwszego zespołu pieczę sprawował trener, a nie ktokolwiek inny. Od tej pory Mourinho rządzi w klubie żelazną ręką, trudno zatem się spodziewać by Zidane miał jakiekolwiek szanse na pozostanie na obecnym stanowisku.

Wszytko wskazuje więc na to, że od kolejnego sezonu Zinedine Zidane będzie musiał znaleźć sobie inną posadę w strukturach madryckiego klubu. Oczywiście, jeśli zgodę na to wyrazi madrycki "pan i władca" Jose Mourinho.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.