Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25161 miejsce

"Mourinho. Za kulisami zwycięstw". Kolejna książka od Wydawnictwa SQN!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-01-10 09:29

Wydawnictwo SQN prezentuje kolejną książkę o wyjątkowej sportowej osobistości. Tym razem poznamy tajemnice Jose Mourinho.

 / Fot. Wydawnictwo SQN

"Mourinho. Za kulisami zwycięstw"


"Za kulisami zwycięstw" nie jest zwykłą książką o José Mourinho. Pozwala wejść do jego drużyn, otwiera drzwi do szatni i pokazuje kulisy, za które dotąd niewielu miało okazję zajrzeć. O wyjątkowości świadczy długa lista osób, które - oprócz niego samego - sprawiły, że napisanie jej stało się możliwe.

Pinto da Costa, Massimo Moratti i Florentino Pérez pozwalają odkryć w jaki sposób nawiązuje relacje z prezesami klubów. Rui Faria, Silvino Louro, José Morais i Steve Clark wprowadzają nas za kulisy jego treningów. Wraz z sir Aleksem Fergusonem i José Antonio Camacho można spojrzeć na Mourinho z perspektywy jego przeciwników, a z Zico i Maradoną przekonać się o jego wielkiej charyzmie. Cristiano Ronaldo, John Terry, Didier Drogba, Jorge Costa, Vítor Baía, Javier Zanetti, Marco Materazzi odkrywają przez nami prawdziwą twarz Mourinho.

José Mourinho podzielono tak, jak dzielą się drużyny piłkarskie, na 11 elementów: Zorganizowany, Ambitny, Charyzmatyczny, Dyscyplinator, Motywator, Braterski, Komunikatywny, Bezpośredni, Podczas treningu, Podczas meczu i W Realu Madryt. Tych 11 części tworzy całego... José Mourinho.

Autorzy:


LUĺS MIGUEL PEREIRA - dziennikarstwem zajmuje się od 1990 roku. Jest pionierem w publikowaniu książek o tematyce piłkarskiej w Portugalii, a obecnie jednym z najważniejszych autorów w tym obszarze na świecie. Debiutował biografią Mário Jardela "Os meus segredos", a dziś ma na koncie 28 książek wydanych w Portugalii, Hiszpanii, Anglii i Brazylii. Pisał m.in. o takich klubach jak Flamengo, FC Barcelona czy Real Madryt, a także o reprezentacji Brazylii i reprezentacji Hiszpanii. Stworzył cykl zwany "bibliami", poświęcony klubom piłkarskim, który kontynuują inni autorzy.

NUNO LUZ - od 1993 roku dziennikarz portugalskiej stacji telewizyjnej SIC. Jest korespondentem hiszpańskiego dziennika "Marca" i od dziesięciu lat współpracuje z programem "Super García". Zajmuje się reprezentacją Portugalii, głównymi klubami w kraju i najważniejszymi piłkarzami portugalskimi grającymi w Europie. Był obecny na wszystkich mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata od 1996 roku. Jest autorem filmu dokumentalnego „Planeta Ronaldo” (2008), który pokazywano we wszystkich najważniejszych telewizjach na świecie, a także "José Mourinho: o melhor treinador do mundo" (José Mourinho: najlepszy trener na świecie, 2010).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.