Facebook Google+ Twitter

Mówić, czytać, klikać? Prof. Andrzej Mencwel gościem UwB

29 marca na auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku odbył się gościnny wykład profesora Andrzeja Mencwela z Uniwersytetu Warszawskiego.

Plakat promocyjny wydarzenia. / Fot. materiał promocyjny Wykład został zorganizowany przez Wydział Kulturoznawstwa, Wydział Pedagogiki i Psychologii oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku.

Mówić, czytać, klikać? Rewolucja komunikacyjna i jej następstwa to tytuł gościnnej rozprawy Andrzeja Mencwela, profesora Uniwersytetu Warszawskiego.

Poruszone zostały sprawy szeroko pojętej komunikacji, zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Nie zabrakło elementów historii języka, jak również omówienia przełomowego wynalazku pisma, później zaś druku. Nie bez znaczenia było nakreślenie wpływu tych form na sposób dzisiejszego porozumiewania się.

Profesor stworzył również możliwość dyskusji i zadawania pytań. Najchętniej poruszaną przez uczestników kwestią było pojęcie rewolucji. Słuchacze próbowali rozwikłać, czy rzeczywiście można mówić o przełomie w komunikacji. Dostając cenne wskazówki, zilustrowane przykładami, musieli odpowiedzieć sobie na to pytanie sami.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.