Facebook Google+ Twitter

Mowię "Nie" karze więzienia i grzywny dla oprawców zwierząt

Jestem przeciwna karaniu grzywną i więzieniem oprawców znęcających się nad zwierzętami. Pobyt w więzieniu byłby dla nich zbyt łagodną karą.

Za pobyt w więzieniu, z opieką medyczną, jedzeniem i dachem nad głową, płacilibyśmy my - podatnicy. Ten czas bezczynności zaowocowałby jedynie pogłębieniem się amoralności tych przestępców.

Mówię "Nie" karze grzywny, bo od kogo wezmą pieniądze? Od matki, dalszej rodziny, zaciągną długi lub wymuszą od znajomych?

W zamian proponuję: pracę społeczną, bezpłatną, przede wszystkim w schroniskach dla zwierząt, schroniskach dla bezdomnych, zamiatanie ulic, gdziekolwiek i cokolwiek... Byle by to była praca
użyteczna publicznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To dobra propozycja.Popieram!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W aktualnym stanie prawnym tylko w przypadku ograniczenia wolności sąd może zobowiązać ukaranego do wykonywania pracy przez ten sąd wskazanej. Katalog kar przewidzianych w Polskim prawie wygląda jak następuje:grzywna,areszt,ograniczenie wolności,pozbawienie wolności najdłużej 15, 25 lat pozbawienia wolności,dożywotnie pozbawienie wolności.I eto wsio.
Cieszy mnie Pani głos,który współbrzmi z moim artem "...tym gorzej dla prawa"Odsłona3- społecznie znikoma szkodliwość czynu"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.