Facebook Google+ Twitter

Mówiła mi mama – wystrzegaj się chama

Rozpoczynam – po dłuższej przewie, spowodowanej tym i owym – kolejny odcinek felietonowego flirtu z serwisem Wiadomości24.pl. A rozpoczynam młodzieżowym powiedzonkiem, które zapewne niezbyt przystoi ojcu dzieciom, a niebawem dziadkowi wnukom.

Skoro jednak tak rozpocząłem, więc niech tak już pozostanie. Nie zwykłem wracać do przeszłości w celu dokonywania w niej zmian! Jest to bowiem wyłączna domena naszych dzisiejszych królów i książąt.

Młodzież mamy ponoć złą. Zepsutą, znarkotyzowaną, pijaną, agresywną i homoseksualną (podległą modzie oraz szkolnej i telewizyjnej indoktrynacji!). Takie „duby smalone” z największym upodobaniem wygłasza najgorszy (i zarazem najśmieszniejszy) minister oświaty. „Duby” głosi też posłanka Sobecka, której walorów intelektualnych ocenić nie sposób – umówmy się, że posłanka znajduje się w okresie poprzedzającym inicjację intelektualną. Tej dobranej parze wtóruje grupa posłów (do łez się zaśmiewam z ich mandatów poselskich) z PiS i LPR.

Otóż, jako ponad półwieczny (lub półwiekowy) oświadczam, że młodzież mamy taką na jaką sobie zasłużyliśmy. Nie jest ona ani gorsza, ani lepsza od tej, która młodość czciła 20, 40, 60 czy 100 lat temu. „Złodziej ma wymówkę jeśli się sędzia dopuszcza kradzieży” – pisał Szekspir. Wytłumaczę może ten cytat – szczególnie posłance Sobeckiej i posłowi Wrzodakowi. Przykład idzie z gór oraz ryba zaczyna śmierdzieć od głowy. A głowa naszej państwowej ryby śmierdzi przeokropnie. Drzew z Puszczy Piskiej nie wystarczy na wyprodukowanie papieru, na którym można opisać fetorek politycznych – pożalsieboże – elit.

Kurski, Mularczyk, Gosiewski, Wierzejski, Kaczyńscy, Dorn, Sobecka, Miller, Niesiołowski, Filipek, Lepper, Szmajdziński, Gadzinowski... ech – wyliczać można by bez końca. Agresja jaką przejawiają wobec oponentów politycznych, wobec interlokutorów, grup społecznych, poszczególnych ludzi budzi... moją agresję. Porażająca głupota, cwaniactwo, brak woli współpracy, zadufanie ocenić mogą jedynie psychiatrzy kliniczni. Czego oczywiście nie zrobią, bo aktualnie strajkują. A końca strajku nie widać. Nie podam tu odpowiednich nazwisk przedstawicieli elit. Wpiszcie Drodzy Czytelnicy po 50 własnych typów. Tuszę, że każdy z Was wskaże bez najmniejszego problemu 50 nazwisk.

Jaką więc mamy mieć młodzież? Na kim ma się ona wzorować? Skoro jakiś kretyn, co i rusz wyciąga teczkę znanego aktora, dziennikarza, profesora, reżysera! Kto ma być wzorem do naśladowania? Giertych, Kaczyński, Lepper, Dorn, Zawisza? Śmiechu warte!

Zero tolerancji dla przemocy. Takie hasło rzucił Giertych, przekuwając je w program „współpracy” z młodzieżą. Zero tolerancji dla głupoty, nepotyzmu, agresji wśród polityków – to moje hasło. I przekuwał je będę codziennie w program dziennikarskiej walki z czcicielami chamstwa. A czynić tak będę, bo też kiedyś byłem młody i pamiętam jak mówiła mi mama – wystrzegaj się chama!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Lista chamów niezbyt mi się podoba, ale spostrzeżenia - jak zwykle - celne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.05.2007 10:54

Coz, mam skromne mozliwosci - moge bowiem dac tylko skromnego plusika... :-) Chcialbym napisac, ze "wyjales mi to z ust", ale ludzie pozostajacy w okresie przed inicjacja intelektualna mogliby mnie opacznie zrozumiec... Gratuluje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

... z autorytetami coraz gorzej, a przykład, co tu dużo mówić, idzie w końcu z góry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy z elitami politycznymi nie jest tak jak z młodzieżą? Mamy takie na jakie zasłużyliśmy...?
Życzę wytrwałości w przekuwaniu hasła w czyn.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurski, Kaczyńscy, Dorn, Miller - że głupi, to się nie zgadzam; jeśli już to cyniczni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witojcies ponownie! Jest jeszcze kilka innych brylantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej wpływowych chamów pewnie wymieniłeś. Była swego czasu taka grupa "trzeci oddech kaczuchy" którzy twierdzili, że spiewają. A że fortuna kołem sie toczy.........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.