Facebook Google+ Twitter

Mówiła, że jest dziennikarką TVN i wyłudzała pieniądze. Wpadła

Alicja J. podawała się za dziennikarkę TVN i oszukiwała hotele oraz pensjonaty, goszcząc się i nie płacąc rachunków. Kobieta w ten sposób wyłudziła prawie 30 tysięcy złotych. Teraz pójdzie do więzienia.

Wóz transmisyjny TVN / Fot. Q'bot at pl.wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2.5-2.0-Bukowała nocleg, przyjeżdżała na miejsce i meldowała się na własny dowód osobisty. Twierdziła, że jest dziennikarką stacji TVN i że będzie przeprowadzać wizję lokalną do programu "Uwaga". Później rzekomo pracowała nad materiałem, wynajmowała nawet montażystów i operatorów.

I przepadała. Zostawał po niej nieuregulowany rachunek w hotelu oraz niezapłacone wynagrodzenia wynajętym ludziom. Udało jej się w ten sposób oszukiwać właścicieli pensjonatów w całym kraju: w Kielcach, Zamościu, ale i Zielonej Górze, Jeleniej Górze, nawet w Zakopanem - informuje gazeta.pl.

Policja złapała ją dopiero na Pomorzu. I wypuściła, bo oficjalnie kobieta nie była oszukiwana. Zarzuty postawiono jej dopiero, kiedy połączono informacje z różnych komend.

Alicja J. wyłudziła prawie 30 tysięcy złotych oraz zalega z wypłatą 8 tysięcy złotych montażystom i operatorom. Sąd skazał kobietę na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz zasądził grzywnę w wysokości 200 zł. Alicja J. musi również oddać wszystkie pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

"Nie była oszukiwana" heh :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informację o tej "dziennikarce" podawały wczoraj najważniejsze polskie media. Uznałam, że to temat wart opisania, choćby krótkiego. Pani Barbaro Romer-Kukulska, napisałam, że "sąd skazał kobietę na półtora roku więzienia", bo tak się mówi. Język jest żywy, a to nie jest żaden dziennik ustaw, tylko jak sama Pani stwierdziła "notka".

Poza tym, jak może Pani oceniać, że moimi "notkami" tworzę z W24 szmatławiec skoro Pani nie robi tutaj nic? Sprawdziłam i ostatni tekst napisała Pani 2 miesiące temu. To chyba za mało jeśli chce się Pani stawiać w pozycji wyroczni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marta Jenner
Nie znam osób zamożnych, którzy dorobili się fortun w sposób uczciwy.
Właścicieli pensjonatów i osób ciężko pracujących za granica na chleb nie można zaliczyć do tego kręgu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
Proszę Pana, stwierdzenie, że każdy zamożny Polak jest nieuczciwy, brzmi jakoś tak... po radziecku. Jeśli odniesiemy się do materiału, to znam niejednego zakopiańczyka, który zaczynał od wynajmowania pokojów we własnej chałupie, a potem umiejętnie wykorzystał koniunkturę i dorobił się pensjonatu. Inni zdobywali środki, jeżdżąc "za chlebem" do Stanów Zjednoczonych, gdzie wbrew legendzie pieniądze nie leżały na ulicy - trzeba było naprawdę ciężko pracować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marto, wysoka grzywna nie odniosłaby tu zamierzonego celu, tym bardziej, że skazana musi oddać -> spłacić wyrządzoną szkodę, całe "zadłużenie".
sądy polskie mają do dyspozycji :
– w przepisie art. 32 stanowi, że karami w naszym systemie prawnym są:grzywna,
ograniczenie wolności,
pozbawienie wolności,
25 lat pozbawienia wolności,
dożywotnie pozbawienie wolności.
Kodeks karny – ustawa z dnia 06.12.1997 r. (Dz. U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtarzanie bzdur za innymi portalami. Tak nazwę tę notkę Ani Kaczmarczyk. Tak z W24 tworzymy szmatławca.
Polskie prawo karne nie przewiduje żadnej kary więzienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.fakt.pl/mecenas-roman-giertych-pisze-o-szefie-pis-jaroslawie-kaczynskim,artykuly,431266,1.html
cyt. ...Okazuje się, że lider PiS jest człowiekiem bardzo zamożnym. – Chciałbym przypomnieć, że jednym z najbogatszych ludzi w Polsce jest Jarosław Kaczyński. (...) Jest fundatorem fundacji, której majątek przekracza miliard złotych (...) Myśl, że prezes powinien być w pierwszej dwudziestce najbogatszych – mówi Giertych. W rozmowie nazwa fundacji nie pada, ale z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego można wyczytać, że działa on w Fundacji: Instytut Lecha Kaczyńskiego. ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani jako "sledcza" już posiada wyniki dochodzenia proszę upublicznić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma konta ? Nie wiedziałam . Może celowo nie ma ?
Proszę prześledzić w necie spółki PiS i kto jest w zarządach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlińska pani taka "kobitka oblatana" wszechwiedząca proszę napisać, ile posiada Jarosław Kaczyński pieniążków na koncie bankowym ,bo nieustannie pisze pani, że nie posiada konta bankowego.Bez konta w banku trudno byłoby zarządzać ogromną ilością spółek, które rzekomo posiada Jarosław Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.