Facebook Google+ Twitter

Mównica to kazalnica?

Kłamliwym jest stwierdzenie, że powraca sprawa krzyża zawieszonego na sali sejmowej. Problem ten bowiem istnieje od momentu jego tam umieszczenia.

Sam fakt potajemnego zawieszenia symbolu wyznaniowego w najważniejszej w Polsce izbie, świadczy o świadomości osób to czyniących, że postępują wbrew naszej Konstytucji. Dziwne więc, że do tej pory nie zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej za ten czyn. Przez umieszczenie krzyża obok godła państwa symbolicznie złamali zasadę neutralności światopoglądowej zagwarantowanej przecież w Konstytucji.

Nie usprawiedliwia ich nawet chęć wyeksponowania własnych, wzniosłych uczuć wyznaniowych. Tę dziedzinę powinna zaspokoić zainstalowana w sejmie kaplica. Mam przy tym nadzieję, że jest ekumeniczna. Czyli równie dobrze może spełniać rolę meczetu, cerkwi, czy synagogi.

Sala sejmowa, jak mniemam, powinna służyć posłom do debatowania nad wszelkimi aspektami naszej doczesności. Nie powinna więc być kojarzona w jakikolwiek sposób z pomieszczeniem wyznaniowym.

Pewnie jednak obecność krzyża spowodowała w przeszłości, że jedna z posłanek pomyliła mównicę z amboną i wszczęła namiętne modły. Żeby tego rodzaju pomyłek uniknąć proponuję jednak zdjęcie krzyża z sali sejmowj.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Nikt tu nie atakuje kościoła i nie opluwa krzyża. Chcemy żeby odnalazły właściwe dla siebie miejsce, a nie babrały się w g***** jakim jest polityka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
roman Kozminski
  • roman Kozminski
  • 16.10.2011 13:42

Rodakom niedługo przejdzie opluwanie krzyża i atakowanie kościoła sztucznie wywołanego przez skrajnych" Lewaków". Hiszpanom już to przeszło - bokiem im wyszły rządy pod wodzą premiera Zapaterro. @ Tadeusz Wojewódzki - o jakiej normalności pan mówi..... ja nadal czekam na normalnosc, na normalne funkcjonowanie państwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powrórzę swpoje zdanie na ten temat, zamieszczone w dyskusji pod
link
"PiS proponuje jakies idiotyczne uchwały na rzecz nietykalnosci sejmowego krzyża. A ja sie pytam - kiedyż to Sejm uchwalał jego powieszenie na sali?
Wyznaniowi gorliwcy "zaznaczyli teren" chyłkiem i nocą; w świetle dnia odbywa się rozdzieranie szat i krzyki o prześladowanie chrześcijan.
Miejsce stanowienia prawa państwowego zostało naznaczone nielegalnie i po kryjomu symbolem religijnym, wbrew Konstytucji i ustaleniom Konkordatu.
Do zaspokojenia swoich potrzeb religijnych posłowie mają kaplicę z pełnym wyposażeniem i obsługą."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu, a skąd wiedza, że nie ma społecznej akceptacji? Wydaje mi się, że taką akceptację ma, lub ... nie ma zdania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkowicie zgadzam się z przesłaniem Autora. Trudno mi pojąć jak taka logiczna oczywistość nie ma społecznej akceptacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Normalność - kiedy się już zjawia - zawsze boli bardziej od anormalności, szczególnie dobrze zadomowionej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak najbardziej popieram i nie widzę związku zdjęcia krzyża z działaniami antyreligijnymi i anty kościelnymi. Jednak Tusk stwierdził, że byłoby to wbrew zasadom nowoczesnego państwa ( w jednym z artykułów na W24). Tak więc autor ma już świadomość w jakim państwie przyszło mu żyć. W dodatku powinien sobie uświadomić, że Arcybiskup Słowik wskazuje inne nowoczesne aspekty państwa - podatek na rzecz Kościoła, w zamian za rozwiązaną w takim pośpiechu Komisję Majątkową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 13.10.2011 16:31

Sprawa krzyża w sejmie jest doskonałą egzemplifikacją zjawiska,jakim było narzucenie chrześcijaństwa w Europie-przyszli,postawili krzyże,ochrzcili ludzi i powiedzieli:od dzisiaj w imieniu "boga najwyższego" to my wami rządzimy.Wszystko co macie,należy do "boga"(a więc do nas)jeżeli ktoś sie nie podporządkuje bedzie wykluczony,potępiony,skazany na wygnanie i wieczne męki.
W taki to oto sposób(w skrócie) narodził sie katolicki totalitaryzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.