Facebook Google+ Twitter

Moya Brennan dała świetny koncert. Galeria z Poznania

 • P S
 • Data dodania: 2010-12-01 09:46

Anielski głos Moi Brennan wypełnił poznańską Farę. Siarczysty mróz nie zniechęcił miłośników muzyki irlandzkiej. Poznańska bazylika wypełniła się po brzegi. Moya Brennan urzekła wszystkich swoim głosem.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Poznański koncert był jednym z czterech zaplanowanych na trasie po Polsce. Repertuar muzyczny zaprezentowany został w scenerii kościoła jezuickiego w Poznaniu którego historia sięga XVI wieku. Fot. Piotr Skrzypek
Poznański koncert był jednym z czterech zaplanowanych na trasie po Polsce. Repertuar muzyczny zaprezentowany został w scenerii kościoła jezuickiego w Poznaniu którego historia sięga XVI wieku. Fot. Piotr Skrzypek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Gmerek
 • Katarzyna Gmerek
 • 22.12.2010 13:57

Do Piotr Cú Chulainn: dzięki za sprostowanie, jakoś automatycznie przyjmowałam, że oni wszyscy w tym zespole śpiewali, nawet nie sprawdzałam składów na opisach płyt. Można dyskutować, czy Enya też była członkiem, skoro jest na co najmniej jednej płycie, Fuaim, bo to akurat pamiętam.
Jeśli chodzi o Madden, mnie bardziej podobała się jej gra na skrzypcach, bo obok głosu Moyi la mnie żaden się nie ostanie (może oprócz Enyi) ale to już rzecz gustu. Największe poza Moyą wrażenie zrobiła na mnie gra Cormaca de Barra, który jest wspaniałym harfiarzem. Co do nowych płyt, to jestem zachwycona My Match is a'Making, ale też bym miała apetyt na T with the Maggies, niestety, tego nie sprzedawali, chyba że była już wyprzedana, kiedy doszła moja kolejka;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Cú Chulainn
 • Piotr Cú Chulainn
 • 09.12.2010 17:30

Drobne sprostowanie Kasiu. Leon nie jest tak do końca członkiem zespołu Clannad. Clannad znaczy rodzina i jako brat Moyi sprzedający m.in. płyty jest częścią Clannad, ale nic mi nie wiadomo, aby grał na jakimś instrumencie, mąż Moyi tak, ale nie Leon. Na żadnej płycie Clannad czy Moyi nie jest też wymieniany jako muzyk, ale głowy nie dam :) ..... Do do skrzypaczki Sinead Madden z zespołu Moyi, nie wiedziałem, że ma taki piekny głos. Śpiewana przez nią na koncertach piosenka Someone Else z jej solowej płyty nagranej wspólnie z Finnanen de Barrą (głos Moyi w tle) zupełnie powaliła mnie z nóg, słucham jej w kółko wraz z Personal Prison (utw.nr 9). Mój znajomy mówił, że ma głos podobny do Joanne Hogg z Iona. Płytkę polecam, dostępna jest chyba tylko przed koncertami i powinna być też w sklepach w Dublinie

Komentarz został ukrytyrozwiń
M_C
 • M_C
 • 05.12.2010 00:08

We Wrocławiu było to samo mróz, nie wiem ale jak tak będziemy robić to zniechęcimy ludzi do przyjeżdżania do Naszego Kraju. A Koncert naprawdę wspaniały, i szkoda by było nie mieć możliwości zobaczyć i usłyszeć tego jeszcze kiedyś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Gmerek
 • Katarzyna Gmerek
 • 03.12.2010 12:54

Wspaniały koncert, warto bylo zmarznąć. Rzeczywiście, nie był to zespół Clannad, Moyi towarzyszyli rewelacyjni bracia de Barra oraz skrzypaczka Sinead Madden. Jeden z czlonków zespołu Clannad był tam ale nie śpiewał - Leon Brennan sprzedawał płyty. Miał tego dnia urodziny i wszyscy zaśpiewaliśmy mu Happy Birthday na prośbę Moyi! A na zakończenie było wspólne śpiewanie kolędy, Oiche Chiuin czyli Cicha Noc. Moya starała się zaśpiewać jedną zwrotkę po polsku!

Recenzje z koncertu na portalu folk24.pl (powyżej z Wrocławia, poniżej moja recenzja z Poznania, może ktoś jeszcze dodać inne)
http://www.folk24.pl/w-folkowym-tonie/moja-moya/

Komentarz został ukrytyrozwiń
stevenfromutica@hotmail.com
 • stevenfromutica@hotmail.com
 • 03.12.2010 05:04

She is my mum and I LOVE HER

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fotogaleria wspaniale klimatyczna.
Żałuję, ze przeoczyłam piękną ucztę muzyczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • P S
 • 01.12.2010 11:38

Tomcio dzięki za sprostowanie masz rację, stosowne zmiany zostały naniesione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sceneria tego miejsca jak i akustyka zapewne dopełniały wrażeń. Ciekawa relacja, znając warunki oświetleniowe panujące w Farze spisałeś się naprawdę dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomcio
 • Tomcio
 • 01.12.2010 10:43

Przepraszam bardzo, kto napisał te bzdury o towarzyszącym Moyi zespole Clannad? Owszem Clannad był w Polsce - m.in. w Sopocie 2 lata temu. Wczoraj w Poznaniu Moya wystąpiła w towarzystwie swojego zespołu, w którym m.in. grają - owszem bracia - ale nie Dugganowie z Clannad! Fionan de Barra - grał na gitarze, jego brat Cormac de Barra na harfie i bodhranie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.