Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2630 miejsce

Może cierpisz na "samolotowy ból głowy" i nawet o tym nie wiesz

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-13 16:44

Ból głowy w trakcie lotu samolotem jest zjawiskiem całkiem powszechnym u ludzi, jednakże według badaczy nikt do tej pory nie zdiagnozował i nie nazwał w pełni tego przypadku. Dopiero w 2004 roku w literaturze medycznej po raz pierwszy opisano przypadek tzw. "samolotowego bólu głowy". Przez kolejne lata powstało ponad 30 definicji owego specyficznego cierpienia.

Według badaczy jest to silny ból, zwykle pojawiający się po jednej stronie głowy, w pobliżu oka i pojawiający się w trakcie lądowania samolotu.

Włoscy naukowcy stwierdzili, że warto przyjrzeć się tej nietypowej sprawie. W ostatnim artykule, który pojawił się w magazynie medycznym Cephalalgia, przedstawiono objawy u 75 osób, które mogą być powiązane z "samolotowym bólem głowy".

Czy dolegliwość zostanie oficjalnie przyjęta jako pewna choroba? Trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Lekarze najpierw muszą przebrnąć przez kryteria, ustalone przez Miedzynarodową Klasyfikację Bólów Głowy, aby móc w pełni zbadać typ cierpienia pacjentów.

Czy "samolotowy ból głowy" to powszechny problem? Myślę, że tak, ale inni mogą się ze mną nie zgodzić, powiedział dr. R. Allan Purdy, neurolog i profesor w Szkole Medycznej Dalhousie w Halifax w Kanadzie.

Nikt jednak nie wie co go wywołuje i ilu ludzi może mieć takie dolegliwości.

Dopiero dalsze badania będą mogły przynieść nam odpowiedzi na to nurtujące badaczy pytanie.

Źródło:sciencenews.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.