Facebook Google+ Twitter

Może jednak referendum?

Pomysł referendum, zgłoszony przez prezydenta wcale nie jest zły. Nie tylko dlatego, że chce go - wg sondażu GfK Polonia - 71 proc. Polaków. Warto się jednak zastanowić, czy w ramach jednego referendum nie zapytać o więcej niż jedną sprawę.

Warto słuchać głosu obywateli. Zwłaszcza, gdy idzie o kwestie tak fundamentalne jak kwestie ochrony zdrowia, finansowane ze składek Polaków. Przy okazji, można zadać także inne, ważne pytania dotyczące istotnych kwestii: podejścia do planów zmian w edukacji, czy zmian w polskiej konstytucji (a raczej kierunków tych zmian).

W argumentacji przeciwników referendum pojawia się argument, iż "nie ma badań, nie ma opinii ekspertów" (pomijam fakt, że co "ekspert" to i zdanie może być inne). Trudno szukać odpowiedzi na te niewątpliwie słuszne twierdzenia. Więc, może zapytajmy Polaków: czy mimo wszystko, warto ich zapytać o pewne kwestie w referendum? Tak? No, w takim razie pytajmy.

Pomysł prezydenta obliczony jest na zwiększenie ulotnej (jak to w polityce bywa) popularności, stopniowo malejącej po sprawie wojny w Gruzji. Nie zmienia to faktu, iż wcale nie musi być pomysłem złym. I cóż, że prawdopodobnie wyniki będą podobne do preferencji partyjnych deklarowanych w sondażach?

Powie ktoś, że ledwo rok temu wybraliśmy swoje przedstawicielstwo parlamentarne. Nie można jednak zapominać, że Naród (a raczej jego duża część) nie musi iść zawsze za Platformą Obywatelską. A nawet jeśli idzie, to podważy wątpliwości prezydenta ws. ewentualnego wetowania ustaw. Naród zdecydował, Naród poniesie zasłużone konsekwencje. Zresztą, jak donosi "Rzeczpospolita", sam tego ów Naród chce.

Vox populi, vox Dei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Adamie, Już Alkuin wiedział , że słowa te mają ogromne znaczenie. Jestem za referendum, zresztą 71% moim rodaków myśli tak samo. I bez względu na to kto jest autorem tego pomysłu, to zgodnie ze słowami Vox populi itd władza musi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.