Facebook Google+ Twitter

Może (morze) wyjść naprzeciw potrzebom

W obiegowej opinii rodaków, Szczecin leży nad morzem.

Stwórzmy imitację morza nad jeziorem Dąbie / Fot. Wincenty SadowskiWiększość rodaków, po przyjeździe do Szczecina, zadaje tubylcom pytanie: „którędy do morza?”. Szczecinianie z poczuciem humoru wysyłają ich do Parku Kasprowicza, istnego „morza zieleni” w Szczecinie, inni nad jezioro Dąbskie (i tak turyści nie poznają, że to nie morze). Mniej skłonni do żartów kierują ich nad Odrę na Wały Chrobrego, dając spragnionym wody podróżnym chociaż namiastkę morza. Ta nieznajomość geografii wśród rodaków, szczególnie z południa Polski, jest tematem wielu dowcipów tubylców i komicznych sytuacji.

Nie pozostaje nam nic innego, niż wyjść naprzeciw tym potrzebom i stworzyć np. nad jeziorem Dąbie czy na plaży Mieleńskiej imitację brzegu i plaży morskiej (nie zapominając o pasie wydm). Przed dworcem kolejowym i autobusowym ustawić przystanki komunikacji miejskiej (czy podstawić stateczki do przewozu) z szyldem „Nad Morze”, wywożąc spragnionych morza rodaków na tę imitację brzegu i plaży morskiej w Szczecinie.

Myślę, że ta inwestycja by się opłaciła, szczególnie gdyby stworzono też od razu infrastrukturę (w tym molo) niczym w miejscowościach nadmorskich, a rozrywkę zapewniliby podróżnym w sieci „nadmorskich” kawiarenek i restauracji tubylcy. Jak nie ma pomysłu na biznes, to trzeba się wsłuchać w potrzeby i wyjść podróżnym i turystom naprzeciw. Jeżeli w świadomości Polaków (i nie tylko) Szczecin leży nad morzem, to niech rzeczywiście leży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A przynajmniej połowa Szczecina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież Szczecin leży nad morzem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.