Facebook Google+ Twitter

Możemy uratować klub! Charytatywny Mecz Przyjaźni

Kibice Sandecji Nowy Sącz wyszli z inicjatywą, by wesprzeć Jasielski Klub Sportowy, któremu grozi upadłość. Każdy może się przyłączyć i wziąć udział w Charytatywnym Meczu Przyjaźni. Mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 23 lutego 2013r.

Herb Czarnych Jasło / Fot. JKS Czarni JasłoJKS Czarni Jasło, beniaminek III ligi lubelsko-podkarpackiej przeżywa trudne chwile. O ile piłkarsko wygląda nieźle, o tyle finanse klubu mają się wyjątkowo źle. Tak źle, że klubowi grozi wycofanie się z wiosennych rozgrywek, a tym samym spadek o dwie klasy rozgrywkowe niżej.

Biało-czarna przyjaźń

JKS Czarni Jasło i MKS Sandecja Nowy Sącz dwa biało-czarne kluby, których historia sięga 1910 roku. Czarni powstali z inicjatywy mieszkańców Jasła i wiceprezesa klubu Czarni Lwów. Teraz, w trudnych chwilach, również oczekują pomocy mieszkańców i przyjaciół, bo tylko oni są w stanie sprawić, by jasielskie biało-czarne barwy nadal stanowiły o sportowej historii miasta.

MKS Sandecja Nowy Sącz, to pierwszoligowy klub, który od przeszło dwudziestu lat ma tzw. zgodę z jasielską drużyną. To kibice Sandecji, a dokładniej Stowarzyszenie Kibiców Sandecji ruszyło na ratunek braciom z Jasła. To za ich wstawiennictwem 23 lutego 2013 roku na stadionie przy Śniadeckich 15 w Jaśle odbędzie się Wielki Mecz Przyjaźni.

Kłopoty finansowe

Sytuacja finansowa Czarnych nie maluje się w różowych barwach. Pomimo, że Jasło wydaje się być miastem przemysłowym, kojarzone najczęściej z Hutą Szkła, Rafinerią Jasło, czy Gamratem, Jasielski Klub Sportowy nie ma obecnie sponsora strategicznego. Szpony prywatyzacji dosięgnęły wszystkie liczące się przedsiębiorstwa, a obecnie podobno sport na poziomie regionalnym dla nikogo nie jest opłacalny. Ba, jeśli kluby Ekstraklasy mają problemy ze sponsorami, to czego oczekiwać od trzeciej ligi?

Pieniądze z budżetów miasta i starostwa, o ile są, to ciągle za mało. Do tego należy dołożyć złożone i niedotrzymane obietnice i nieuregulowaną sytuację obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, którego własnością jest stadion przy Śniadeckich, by przyszłość rysowała się w czarnych barwach. I to nie biało-czarnych, a po prostu upadkiem drużyny JKS Czarni Jasło.

Wielki Mecz Przyjaźni

Nie wielcy przedsiębiorcy, a często niedoceniani i pochopnie oceniani kibice, pospieszyli na ratunek jasielskiemu JKSowi. Zgoda między Sandecją a Czarnymi nie jest tylko pustą deklaracją. Pomysł Stowarzyszenia Kibiców Sandecji spotkał się z aprobatą zarządu i sztabu szkoleniowego obu klubów, którzy 23 lutego przy Śniadeckich 15 rozegrają charytatywny sparing. Wstęp na mecz ma być biletowany, a cały dochód ma zostać przeznaczony na ratowanie jasielskiego klubu.Na tym jednak nie koniec

Symboliczna cena biletu nawet przy tysiącu osób to wciąż za mało, choć każdy sprzedany bilet i każdy kibic obecny na Meczu Przyjaźni będzie miał podwójny wydźwięk, pierwszy finansowy, a drugi cenniejszy - wsparcie dla JKSu. Kibice zdają sobie sprawę, że same bilety to za mało, dlatego od grudnia, gdy narodziła się idea rozegrania spotkania charytatywnego, pojawiają się również nowe pomysły. Już dziś wiadomo, że podczas meczu będzie można nabyć pamiątkowe koszulki, szaliki, smycze, vlepki, z których dochód w całości zasili budżet Czarnych Jasło.

Dodatkowo w serwisie Allegro założone zostaną aukcje, na których będzie można nabyć ciekawe kolekcjonerskie gadżety, m.in. piłkę Zagłębia Lubin z podpisami zawodników tego klubu - o co postarał się były piłkarz Sandecji, a zarazem jej wychowanek Marek Kozioł, oryginalną koszulkę meczową Ikera Casillasa z zeszłosezonowej edycji Ligi Mistrzów, na której są podpisy prawie całej drużyny aktualnych mistrzów Hiszpanii oraz piłkę z autografami piłkarzy Realu Madryt, które pozyskał i przeznaczył na aukcję piłkarz Sandecji, Ruben Sanchez Montero.

Co się nie sprzeda na aukcjach, będzie wystawione na licytacji obok innych gadżetów w przerwie meczu. Dla kibiców zaplanowano na ten dzień także wiele innych atrakcji.

Akcja już zyskała poparcie nie tylko w środowisku kibicowskim. Resteuracja Tivola zaoferowała catering dla piłkarzy z Sandecji, a Klub Muzyczny Sepia chce zorganizować w dniu meczu imprezę z dochodem przeznaczonym na Czarnych.

Przyjaźń Czarnych Jasło z Sandecją Nowy Sącz i wsparcie, jakie oferuje klub z Nowego Sącza, pokazują, że piłka nożna, to nie tylko 90 minut meczu, 22 zawodników, trzech sędziów i kilku kibiców, ale to ogromna siła, która działając wspólnie i w porozumieniu może przysporzyć wiele dobrego. Oby takich postaw i inicjatyw było w Polsce jak najwięcej, oczywiście nie życząc nikomu problemów finansowych.

1% podatku

Każdego roku działacze klubu zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich sympatyków drużyn JKS Czarni 1910 Jasło o finansowe wsparcie działalności sportowej. W myśl ustawy ?o działalności pożytku publicznego i wolontariacie? podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1% podatku obliczonego zgodnie z przepisami podatkowymi na rzecz dowolnie wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Status takiej organizacji klub uzyskał 17 lutego 2005 r., dlatego też działacze kierują swą prośbę do wszystkich kibiców i sympatyków oraz ludzi dobrej woli, aby zamiast fiskusowi, przekazali ten jeden procent na rzecz klubu, równocześnie serdecznie dziękując wszystkim za dotychczasową pomoc finansową.

Dane dla wypełnienia PIT-a 37
Numer KRS: 0000122238
Wnioskowana kwota 1 % podatku

TakdlaKadry.pl
Subiektywnie o piłce

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mój apel do wszystkich, TAK OD SERCA PŁYNĄCY , DO SZCZYTOWSKICH TYCH CO CZYTAJĄ I PISZA NA TYM PORTALU ABY WSPOMOGLI POLSKICH SPORTOWCÓW-POLSKI KLUB SPORTOWY, i z tradycjami A W SZCZEGÓLNOŚCI TEN KLUB PIŁKARSKI

Jasielski Klub Sportowy, WSPOMÓŻCIE.

Mieszkacie poza granicami ale przecież piszecie i czytacie to co jest na tym portalu
PROSZĘ WAS WSPOMÓŻCIE, TO NIE JEST TAK TRUDNE.ZROBICIE TO? JESTEM PEWIEN, ŻE TAK.
To panie.Sergiusz Mutra, daj przykład .Tak atakujesz mnie , więc skieruj swoje inicjatywy na pożyteczne tory.Rozpocznij, ja to już zrobiłem, wpłaciłem pewna kwotę na konto jako anonimowy darczyńca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za miłe słowa :)) Myślę, że takie inicjatywy trzeba promować, raz by pomóc, dwa by promować dobre postawy środowiska kibicowskiego, bo tego typu informacji w mediach jest wciąż za mało :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się Pani inicjatywa.Kibiców swoich drużyn nigdy nie jest za mało.Zapaleńcy są w cenie, są bezcenni.Brawo za ten tekst i umieszczenie go na tym forum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.