Facebook Google+ Twitter

Możesz zostać policjantem. Po pół roku nauki

By zostać policjantem wystarczy półroczne przeszkolenie. Podinspektor Jacek Kosmaty ze Szkoły Policji w Katowicach twierdzi, że to absurd. Rzecznik policji Mariusz Sokołowski w skróceniu okresu szkolenia do sześciu miesięcy nie widzi problemu.

 / Fot. Tadeusz KowalskiJak ustaliła http://www.tvn24.pl Kosmaty już raz próbował zwrócić uwagę na jakość szkoleń młodych policjantów. W grudniu 2010 roku udostępnił mediom nagranie, na którym widać jak kursanci w szkole policji w Katowicach pchają radiowóz i inny samochód na placu ćwiczeń. Został za to ukarany naganą i utratą stanowiska rzecznika szkoły.

Kosmaty zwraca uwagę, że "jeśli uznać za reformę skrócenie kursu podstawowego do sześciu miesięcy, to jest to jakiś absurd. Dziś policjant po sześciu miesiącach wraca do jednostki terenowej i jest pełnoprawnym policjantem". Jego koledzy z innych policyjnych szkół mają podobne zdanie.

Policyjni zwierzchnicy nie dostrzegają jednak problemu. Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji młodszy inspektor Mariusz Sokołowski stwierdził: "z roku na rok mamy coraz lepszą ocenę działań policji, z roku na rok mamy mniej incydentów związanych z policją. Cieszymy się bardzo dużym zaufaniem".

Policyjni związkowcy popierają jednak Kosmatego. Roman Wierzbicki, przewodniczący związku zawodowego policjantów w województwie śląskim powiedział, że " to nie jest głos pusty. Jacek Kosmaty to osoba bardzo poważna, na pewno nie impulsywna". Podinspektor Kosmaty w dalszym ciągu ma nadzieję, że przebije się ze swoimi apelami o reformę systemu szkolenia. W przeciwnym razie rozważa odejście z policji.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.