Facebook Google+ Twitter

Możesz żyć krócej jeżeli nie masz potomstwa

Duńscy naukowcy przez 11 lat prowadzili badania na podstawie których pokusili się o twierdzenie, że pary nieobdarzone potomkami żyły krócej niż te, które posiadały dzieci.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Baby.jpg&filetimestamp=20060702071533 / Fot. fot: Carin Araujo, Właściciel praw autorskich do tego pliku pozwala wszystkim na wykorzystywanie tej grafiki w dowolnym celu, w tym na nieograniczonąJak podaje Newsweek , uczeni z Danii przebadali 21 tysięcy par, które zgłosiły się na terapię in vitro w latach 1994-2005. Z analiz badań wynika, że z tej grupy kobietom bezdzietnym zdarzało się umierać cztery razy częściej niż tym, które zostały matkami.

Naukowcy wskazują, że chociaż przeprowadzone badania można interpretować w taki sposób, że istnieje pewien związek pomiędzy bezdzietnością a wcześniejszą śmiercią, jednak nie należy traktować tego wcale, jako zdecydowany pewnik.

Z przeprowadzonych badań wyniki wskazują, że kobiety, które nie doczekały się potomka najczęściej umierały przedwcześnie z powodu nowotworów, różnego rodzaju wypadków oraz chorób układu krążenia. W okresie prowadzonych badań zmarło 316 osób, gdzie 96 osób stanowiły kobiety a 220 mężczyźni. W tym czasie urodziło się 15 149 dzieci.

Według opinii psychologów możliwe jest, że wyższa umieralność wiąże się z depresją spowodowaną brakiem potomka i jego niedoczekaniem się u osoby zdeterminowanej na tyle, że poddaje się zabiegowi in vitro. Lekarze argumentują, że najczęściej takie bezdzietne osoby nie mogąc liczyć na wsparcie rodziny i w związku z tym ich motywacja do dalszego życia jest zdecydowanie mniejsza niż u innych osób obdarzonych potomstwem.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cytat "Z analiz badań wynika, że z tej grupy kobietom bezdzietnym zdarzało się umierać cztery razy częściej niż tym, które zostały matkami." fragment z treci " umierać cztery razy częściej" to tak jaktych w grach komputerowych, ile razy umrzesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.