Facebook Google+ Twitter

Mózg człowieka

Mózg jest narządem znajdującym się puszce mózgowej, czyli specjalnej jamie utworzonej z kości budujących czaszkę. Zadaniem tkanki mózgowej jest swojego sterowanie niemal wszystkimi czynnościami życiowymi.

Mózg człowieka jest odpowiedzialny za odczuwanie przez nas wszystkich emocji, a także za myślenie oraz ocenianie sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Dzięki mózgowiu odczuwamy ból, głód, a także zmiany temperatury. Mimo, iż mózg jest jednym z najbardziej niezbędnych narządów w całym ciele człowieka, jego autonomia jest słabo znana człowiekowi.

W dobie dzisiejszej nauki, możliwe jest już przeszczepienie serce oraz nerki, mózg jednak jest narządem, którego przeszczepić na dzień dzisiejszy się nie da. Na mózg człowieka składa się wiele jego obszarów zwanych płatami mózgowymi. Każdy z nich jest ośrodkiem innych czynności życiowych, takich jak oddychanie, zdolność widzenia lub odczuwania głodu. Z racje tego, iż mózg odgrywa tak znaczącą rolę, pochłania on także znaczną ilość energii ludzkiego organizmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dodam tylko,ze po stuleciach badania mozgu przez tysiace naukowcow,jedno zdanie odzwierciedla wynik tego przedsiewziecia:TO JEST CUD.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.