Facebook Google+ Twitter

Można być życzliwym wobec TV Trwam

Zaskoczył mnie Kuba Wojewódzki, który w programie X-Factor powiedział zespołowi The Chance: walczcie do końca o miejsce w finale, jak walczy o. Tadeusz Rydzyk o miejsce swojej telewizji na multipleksie.

 / Fot. W24Wypowiedź jurora miała pozytywny wydźwięk, który świadczy o zmniejszaniu się dystansu między ludźmi, gdy pewne podstawowe wolności i więzi (nie ma wolności bez miłości) są arbitralnie negowane. W program Wojewódzkiego zagościł Robert Litza Friedrich, lider chrześcijańskich zespołów rozrywkowych. Obaj panowie dali lekcję pięknego różnienia się poglądami i stylistykami, co potwierdza tę tendencję.

Kuba nie jest odosobniony. Tu następne zaskoczenie. Wyrok sądu skrytykował przedstawiciel SLD, Tadeusz Iwiński (może dlatego, że ruch Rydzyka to ludzie w przez nowoczesne państwo Tuska i salonową oligarchię marginalizowanych i zagrożonych ubóstwem, na których - jak deklarują politycy - lewicy najbardziej zależy). W tej samej audycji wystąpił Paweł Zalewski z PO, który - a jakże - jest za przyznaniem TV Trwam miejsca na multiplexie.

Nie można sobie wyobrazić dwóch bardziej odległych światów. A łączy je przecież wspólna sprawa. Minimalne zredukowanie nadreprezentacji oligarchicznej w mediach ("cyfra" przypadła spółkom Polsatu i TVN), zdystansowanie płaskiego przekazu "disco polo" i dopuszczenie do cyfrowego - naziemnego głosu stacji religijnej, milionów Polaków stało się kwestią społeczną. Chodzi o ludzi wykluczanych przez mniejszość i o szeroką definicję wolności słowa.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

-
  • -
  • 31.05.2012 01:00

Precz z komuną !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zofia
  • Zofia
  • 30.05.2012 00:16

Po obejrzeniu tego filmu dokumentalnego czy można być życzliwym ?

http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 29.05.2012 22:00

MOŻNA ...TYLKO ZA CO ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz
  • Mariusz
  • 29.05.2012 21:56

Media rządowe stają się powoli drugorzędne - coraz więcej ludzi słucha i ogląda media drugiego obiegu i to jest prawidłowe; zawsze tam gdzie panuje zamordyzm!

Tak dzieje się również w Polsce! Widać choćby tu na W24. Coraz mniej wejść ,bo tu też jest coraz więcej kłamstw!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leokadia
  • Leokadia
  • 29.05.2012 19:51

@Inka Dzisiaj 17:48
Wypowiedz się na temat tego filmu dokumentalnego o Tadeuszu Rydzyku .Co nie jest prawdą a co jest pokazane w fałszywym szkalującym świetle?
Wypowiedz się na temat tych FAKTÓW ZAWARTYCH W TYM FILMIE .Tak po katolicku.
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
  • Lipa
  • 29.05.2012 19:10

@ Panie Woliński a kto zabrania ? Są kanały Religi TV , audycje w radiu i TV . Są media Rydzyka - jeszcze mało ? Nikt nikomu nic nie zakazuje .'
Rydzyk wczoraj powiedział ,że choć dostanie miejsce na multipleksie to i tak będzie zadymiał . O to chodzi ? MODLITWA CZY POLITYKA ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomnę, że większość TV posiada urządzenie pt pilot. Wystarczy wyłączyć, przełączyć ale niech będzie ta możliwość. I choć nie jestem wiernym telewidzem czy słuchaczem mediów katolickich to uważam, że mają prawo istnieć i działać. Czy to tak trudno zaakceptować? Okazuje się, że niektórym politykom tak, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kangur
  • kangur
  • 29.05.2012 18:17

@ Inka , bardzo proszę coś napisać o patriotyzmie w TV Trwam .
Może jeszcze o miłości bożej
O skubaniu biednych słuchaczy
To wszystko robi Trwam w IMIĘ BOGA ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 29.05.2012 17:48

Szczekaczki to obecne PO bolszewickie media na usługach Moskwy. TVN24, Polsat, Radio Zet,RMF Fm, to są media które łżą ,bez opamiętania szkodzą Polskim interesom. TV Trwam jest Telewizją patriotyczną . To celowe niszczenie TV Trwam ,by nie krzewiła patriotyzmu i polskości, to stoi ością w gardle naszemu agenturalnemu rządowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ale
  • ale
  • 29.05.2012 16:08

TV Trwam nie jest katolicką telewizją , była jak żył JP II .
Teraz to szczekaczka polityczna .