Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22147 miejsce

Można pobierać Windows 8.1 Preview. Co nowego pokazał Microsoft

Na konferencji Build 2013 Microsoft zaprezentował aktualizację swojego systemu operacyjnego. W Windows 8.1 między innymi powrócił przycisk Start, zwiększono możliwości dzielenia ekranu i umożliwiono dodawanie własnego tła.

 / Fot. MicrosoftWiększość nowości to w gruncie rzeczy kosmetyczne zmiany, które jednak ucieszą wielu użytkowników Windowsa 8. Przede wszystkim wrócił przycisk Start, którego domagali się użytkownicy. Nie działa on jednak na zasadzie znanej z Windowsa XP, Vista czy 7, ale jego główną funkcją jest przeniesienie nas do ekranu startowego. Możemy również skonfigurować klawisz w ten sposób, że wyświetli się lista aplikacji zamiast kafelków. Dodatkowo, prawym przyciskiem jesteśmy w stanie wyłączyć czy uśpić komputer.

Wzorem mobilnej wersji systemu pojawiły się nowe rozmiary kafelków: duży i bardzo mały, pozwoli to lepiej spersonalizować pulpit. Jeżeli nie lubimy interfejsu Modern, będziemy mogli domyślnie ustawić, by urządzenie startowało w klasyczny sposób. Oprócz dzielenia ekranu w proporcjach 30 na 70 pojawiła się również opcja 50 na 50. Ważne jest też to, że zyskamy podgląd jednocześnie 3 aplikacji pełnoekranowych. W obu trybach pracy: klasycznym i kafelkowym skorzystamy z tej samej tapety. Wszystkie ustawienia systemowe znajdziemy w interfejsie Modern.

Co jeszcze? Wszystkich zmian jest bardzo wiele, wymieńmy więc także zintegrowanie systemu z wyszukiwarką Bing, do której otrzymamy dostęp z poziomu kafli. Wyszukiwanie obejmie również zawartość naszego urządzenia, zatem wpisując odpowiedni ciąg znaków dotrzemy np. do zainstalowanych aplikacji czy tych dostępnych w Windows Store.

Windows 8.1 to rodzaj Service Packa, a nie nowa wersja systemu. Wprowadzono to, co powinno pojawić się na początku (skalowanie aplikacji, więcej rozmiarów kafelków), usprawniono pracę na klasycznym pececie. Wreszcie spełniono dwa postulaty użytkowników: powrócił przycisk Start i możliwość startu systemu od klasycznego pulpitu.

Wersja testowa (preview) dostępna jest na stronie Microsoftu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.