Facebook Google+ Twitter

Można pogodzić wiarę w Boga z przekonaniem o istnieniu kosmitów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 20:59

Wiara w Boga jest do pogodzenia z zakładaniem istnienia istot pozaziemskich - uważa dyrektor watykańskiego obserwatorium astronomicznego, argentyński jezuita Jose Gabriele Funes.

W wywiadzie dla watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano" nie wyklucza on, że w kosmosie mogą występować inne formy życia, ponieważ, jak mówi, nie można stawiać granic "stwórczej wolności Boga".
Co prawda nie ma jak dotąd dowodów na istnienie istot pozaziemskich, wszechświat jest jednak tak ogromny, że nie można tego wykluczyć - mówi ksiądz Funes. Jego zdaniem, kto zakłada taką ewentualność, nie podważa prawd wiary w Boga, w odkupienie i wcielenie, i jednocześnie nie zdradza nauki.

- Już różnorodność stworzeń tu, na ziemi, świadczy o możliwościach Stwórcy - podkreśla jezuita i dodaje: - Jeżeli święty Franciszek mógł uważać wszystkie stworzenia za braci i siostry, dlaczego nie moglibyśmy mówić o „pozaziemskim bracie".

Dyrektor watykańskiego obserwatorium astronomicznego nie podziela opinii, że astronomia sprzyja ateistycznej wizji świata. Według niego jest akurat odwrotnie. Jak mówi: - Wystarczy spojrzeć w niebo.

iar/M.Lehnert/adb/dj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.