Facebook Google+ Twitter

Można składać kondolencje po śmierci prof. Geremka

W warszawskim Pałacyku MSZ przy ulicy Foksal 6 została wyłożona księga kondolencyjna w związku z tragiczną śmiercią prof. Bronisława Geremka. Wpisy z kondolencjami można składać we wszystkich placówkach MSZ-u.

Księga kondolencyjna. / Fot. Ewelina ZakrzewskaBronisław Geremek zginął w niedzielę wypadku samochodowym w okolicach miejscowości Lubień koło Nowego Tomyśla w Wielkopolsce. Miał 76 lat. Hołd wielkiemu Polakowi, politykowi i dyplomacie można wyrazić, wpisując się do pamiątkowej księgę kondolencyjnej.

– Z niezmiernym smutkiem żegnam byłego szefa, współautora wolnej Polski i architekta jej polityki zagranicznej, ministra spraw zagranicznych, który przyczynił się do powrotu naszej ojczyzny do głównego nurtu polityki europejskiej. Polska straciła wielkiego intelektualistę, polityka i męża stanu – napisał na pierwszej stronie księgi kondolencyjnej minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski. – Cześć jego pamięci – podpisał.

Wpis ministra Sikorskiego. / Fot. Ewelina Zakrzewska14 lipca to również rocznica zdobycia Bastylii, a zatem dzień niepodległości we Francji. Po złożeniu wpisu do Księgi Kondolencyjnej, Radosław Sikorski, w wywiadzie dla dziennikarzy, podkreślił szczególne znaczenie zbiegu tych okoliczności. Bronisław Geremek był jednym z tych, którzy walczyli o wolność, tak jak przed ponad 300 laty rewolucjoniści we Francji. Profesor wykładał także na francuskiej Sorbonie.

Jest już pomysł, by jedna z sal, w której odbywają się posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego nosiła imię Bronisława Geremka. Pomysł wysunęła Frakcja Liberałów i Demokratów, w której zasiadał zmarły tragicznie europoseł.

Wpisy można składać dzisiaj w godzinach 15-18 oraz jutro w godzinach 9-14 oraz 15-18.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.