Facebook Google+ Twitter

MP w lekkiej atletyce. Fajdek z Agrosu Zamość tuż za Ziółkowskim

Dorobek Agrosu Zamość na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, rozgrywanych w Bydgoszczy, powiększył się o kolejny krążek. Wicemistrzem Polski w rzucie młotem został Paweł Fajdek, który z trzynastokrotnym mistrzem Polski, Szymonem Ziółkowskim przegrał o niespełna metr.

Szymon Ziółkowski wygrał wynikiem 78,79 m. Za mistrzem olimpijskim z Sydney (2000) uplasował się Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) rezultatem 77,87 m. Dla Ziółkowskiego jest to już trzynasty tytuł mistrza Polski. Paweł Fajdek odgraża się, że ostatni.

Paweł Fajdek jest w tej chwili bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia. Ten 22 - letni młociarz w swoich kategoriach wiekowych osiągnął praktycznie wszystko, a teraz z powodzeniem rywalizuje w kategorii seniorów.

 / Fot. logo Agrosu ZamośćOd 6 lat nieprzerwanie wygrywa wszystkie Mistrzostwa Polski, od juniora młodszego do młodzieżowca. Aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski, finalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów, IV zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów z 2008 roku, rekordzista Polski Juniorów w rzucie młotem z 2008 roku.

W 2009 zajął 8. miejsce podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Kownie, a także wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów oraz złoto młodzieżowych mistrzostw kraju.

W 2010 wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Krakowie oraz wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Bielsku Białej.

W 2011 został Młodzieżowym Mistrzem Europy w Ostrawie, zdobył srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Sztokholmie, złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku oraz złoto na Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi.
Tak trzymaj Paweł, przyszłość należy do ciebie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.