Facebook Google+ Twitter

MPiPS chce rozmawaić ze związkowcami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-05 17:31

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zapewnia, że zawsze było gotowe do rozmów z przedstawicielami związków zawodowych. Podczas konferencji prasowej Minister Jolanta Fedak przypominała, że w sprawie emerytur pomostowych kilkadziesiąt razy konsultowała sie ze związkowcami.

Minister wyraziła jednocześnie gotowość do dalszych rozmów. Minister Fedak poinformowała, że projekt obecnej ustawy jest wynikiem wielostronnych negocjacji jej resortu. Rząd przedstawił już ten projekt, więc gospodarzem tej ustawy jest teraz Sejm.

Podczas konferencji zostały zacytowane statystyki, według których w Polsce mamy najmłodszych emerytów w całej Uni Europejskiej. Jednocześnie stosunek ilości ludzi pracujących do niepracujących jest niekorzystny. W przyszłości może to oznaczać niedostatek pieniędzy na utrzymanie ludzi będących już na emeryturze. Minister Fedak powiedziała, że będąc matką tylko jednego dziecka zdaje sobie sprawę z tego, że jej córka nie będzie w stanie samodzielnie wypracować środków niezbędnych do utrzymania jednego emeryta. Dodała, że swoją emeryturę chciałyby odwlec jak najdalej w czasie.

Szefowa ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przypomniała na koniec, że 14 listopada ma odbyć sie spotkanie Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Wyraziła nadzieję, że przedstawiciele zarówno pracodawców, jak i pracobiorców zechcą uczestniczyć w posiedzeniu plenarnym Komisji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.