Facebook Google+ Twitter

MPK Łomża. Od jesieni bilet elektroniczny zastąpi tradycyjny

MPK Łomża. Od jesieni bilet elektroniczny zastąpi tradycyjny

Pasażerów MPK w Łomży czekają kolejne zmiany. Jesienią zostanie wprowadzony bilet elektroniczny.

Miasto zapowiada wprowadzenie 5 tys. kart bezstykowych, jedno stanowisko personalizacji, dwa punkty doładowań tzw. (POP). Przedsięwzięcie to pochłonie prawie 620 tys. zł. Na taką kwotę opiewała jedyna oferta złożona do przetargu przez firmę PIXEL z Osielska. Umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu.

MPK przewiduje w przyszłości więcej punktów doładowań spersonalizowanej karty miejskiej np. w centrach handlowych, która budowa już ma rozpocząć wkrótce.

"W listopadzie wszystko powinno już działać, bo taki termin obowiązuje wykonawcę" – mówi Janusz Nowakowski z łomżyńskiego MPK Gazecie Współczesnej. "Na początek będą to bilety okresowe, które będzie można wykupić i doładowywać w dwóch punktach, naszej siedzibie i w ratuszu,ale również nadal będą obowiązywać bilety papierowe".

Aby taki bilet elektroniczny skasować wystarczy podejść do jednego z trzech kasowników zamontowanych w autobusie i przybliżyć do kasownika. Pojawią się też specjalne czytniki dla nowych kart. Kiedy tylko kontroler przytknie je do e-biletu, będzie wiedział czy jest ważny. W razie problemów z odczytem, czytniki będą mogły drogą telefoniczną połączyć się z bazą i całość dokładnie sprawdzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.