Facebook Google+ Twitter

MPK w Rzeszowie będzie miało nowe autobusy

MPK w Rzeszowie zyska kolejne trzydzieści nowych autobusów. Wszystko to dzięki programowi transportowemu, który realizuje miasto. Właśnie podpisano umowę na dostarczenie autobusów.

 / Fot. Artnowo/CC 3.0Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ogłosił przetarg na dostawę nowych autobusów, który składał się z trzech części. Pierwsza i druga część rozstrzygania przetargu przebiegła bezproblemowo - wybrane zostało 30 autobusów marki Mercedes i 20 autobusów firmy Autosan.

Przy rozstrzyganiu trzeciego etapu przetargu rzeszowscy radni opowiedzieli się za autobusami napędzanymi gazem marki Mercedes. Przetarg musiał być jednak powtórzony, bo firma Gran, która oferowała tureckie Otokary, miała zastrzeżenia. Ostatecznie i tak zwyciężyły mercedesy citaro.

Autobusy dostarczy do Rzeszowa firma EvoBus Polska. Podpisano już umowę, a wartość całego kontraktu wynosi 35 mln złotych. Nowy tabor w sumie pochłonie 80 mln, z czego 85% to środki unijne. Nowe autobusy dotrą do stolicy Podkarpacia już w grudniu.

Najważniejszym kryterium brzy wyborze autobusów była jakość, a nie cena - zapewnia Łukasz Dziągwa z Zarządu Transportu Miejskiego. -Autobusy mają zapewniać pasażerom komfortową jazdę i być przyjazne dla środowiska. - dodaje.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.