Facebook Google+ Twitter

MPK we Wrocławiu walczy z gapowiczami w internecie

Walka MPK we Wrocławiu z gapowiczami wchodzi w nową fazę, m.in w internetową. Pojawią się także plakaty w autobusach i tramwajach, które mają zachęcać pasażerów do kasowania biletów.

Wrocławskie MPK w lipcu tego roku przejęło kontrolę biletów od miasta i wzięło się od razu ostro do roboty. W zeszłym tygodniu kontrolerzy złapali już 25-tysięcznego pasażera jadącego bez biletu. Dziennie jest łapane kilkaset osób jadących na gapę. Dlatego też MPK postanowiło wystartować z kampanią promującą kasowanie biletów. Jej częścią jest strona www.zbiletemtaniej.pl, na której pasażerowie znajdą informację o tym, gdzie są punkty sprzedaży biletów okresowych, a także kalkulator biletowy, który pomoże nam wybrać najlepszy wariant biletu. Na stronie mają być umieszczane również informacje o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej. Oprócz tego można zgłaszać swoje uwagi dotyczące funkcjonowania autobusów i tramwajów, a także, po zalogowaniu się na stronie, zamówić newsletter. Dzięki niemu można otrzymywać informacje o zmianach w komunikacji mailem, a w przyszłości także sms-em.

Na miasto ma wyjechać 17 tramwajów i 10 autobusów z naklejonymi wdrapującymi się na pojazdy postaciami i napisem: "Nie kombinuj. Jazda w środku za 1,20". Natomiast w środku pojazdów pojawią się trójwymiarowe reklamy przedstawiające gapowiczów, którzy nerwowo rozglądają się po pojeździe.


Źródła:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/
http://www.gazetawroclawska.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.