Facebook Google+ Twitter

MPK Wrocław. Co z tym rowerem?

Wrocławskie MPK zezwala na przewóz rowerów w należących do siebie autobusach i tramwajach. Ale zdarzają się sytuacje konfliktowe. Czy cyklista może wsiąść tylko do specjalnego wozu, wyposażonego w zaczepy?

W "Regulaminie przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego" znajduje się taki fragment: "Przewóz rowerów w środkach komunikacji miejskiej może odbywać się jeśli nie utrudnia to przejścia, nie naraża na szkodę innych pasażerów i ich mienia oraz nie zasłania widoczności obsłudze autobusu i tramwaju lub nie zagraża bezpieczeństwu ruchu". Kropka.

Sami kierowcy zaś twierdzą, że mogą mnie zabrać tylko wtedy, gdy mają w wozie specjalne zaczepy. Bywają sytuacje, gdy autobus jest pusty, na przykład w niedzielny wieczór, a moja droga biegnie przez nieciekawe, słabo oświetlone okolice. Zdarza się niewpuszczanie do pustego autobusu i przykra
dyskusja przy otwartych drzwiach. Czy mają prawo stawiać taki warunek?

To temat stary jak świat. Wracam do niego, bo zanim uzyskam jednoznaczną odpowiedź od przewoźnika, minie dużo czasu. Chcę też poznać zdanie innych rowerzystów.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

szeryf
  • szeryf
  • 30.11.2011 11:18

A w czym tkwi problem. MPK jeździ po mieście, rowerzysta również po nim. To zostaw rower w domu i nie zawracaj głowy. Rowerzyści zaczynają być coraz bardziej agresywną grupą roszczeniową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"CZY WYMAGANA JEST OFICJALNA ZGODA KIEROWCY NA PRZEWÓZ?" ODPOWIEDŹ RZECZNIKA MPK
---

Nie musi Pani o nic pytać. Po prostu wsiadać, jeśli oczywiście nie ma tłumów. Kierowcy, którzy twierdzą inaczej są po prostu nazwijmy to „nadgorliwi” staramy się im to uświadamiać na każdym kroku, że rowerzysta nie musi pytać z róznym niestety rezultatem. Może Pani również złożyć na takiego kierowcę skargę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ODPOWIEDŹ MPK
---
Oczywiście można rower przewozić. Kierowca/motorniczy jeśli rower nie utrudnia widoczności, nie zagraża bezpieczeństwu i nie naraża na szkodę innych pasażerów w ogóle nie powinien ingerować w przewóz. Zależy nam tylko, żeby z reguły wchodzić do pojazdów środkowymi drzwiami, bo tam jest najwięcej miejsca. Oczywiście respektujmy też pierwszeństwo osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi.
Prowadzący pojazdy pracownicy MPK o tej zasadzie wiedzą od momentu jej wprowadzenia w kwietniu 2010 reguluje je uchwała Zarządu. Mają to zapisane w przepisach porządkowych i właśnie w tej uchwale. Sprawa i przypomnienia o przepisach były poruszane także w tym roku, oprócz drogi formalnej także drodą komunikacji wewnętrznej(intranet, biuletyn firmowy). Pracownicy, którzy nie respektują tych zasad podlegają karze regulaminowej.
Rzeczywiście dla komfortu rowerzystów zakupiliśmy dodatkowo uchwyty na rowery, które są montowane w specjalnych liniach autobusowych( w okresie kwiecień-październik), aby umożliwić przewóz kilku jednośladów jednocześnie, ale to dodatek i nie ma nic wspólnego z ogólną zassadą przewożenia rowerów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.