Facebook Google+ Twitter

MPWiK zapewnia: W Warszawie można pić wodę z kranu. Jest zdrowa i czysta

Za nami dwie fazy projektu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. W wyniku zakończonych inwestycji, związanych m.in z modernizacją ujęć i uzdatnianiem wody, warszawiacy mogą cieszyć się zdrowszą i smaczniejszą wodą.

Pierwszy etap prac zaowocował stworzeniem nowego układu przesyłowego dla Oczyszczalni Ścieków „Południe” oraz zmniejszeniem ilości ścieków odprowadzanych bez oczyszczenia do Wisły. / Fot. Thegreenj, GNU CC 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Flowingtap.jpg&filetimestamp=20070521011542 Jednak to druga faza projektu, jak twierdzą wodociągi, przyniesie mieszkańcom stolicy odczuwalne korzyści. Rozpoczęto intensywne działania uzdatniania wody. Teraz z warszawskich kranów poleci dodatkowo ozonowana i oczyszczona z planktonu oraz związków organicznych woda.

Warszawa. Woda, która leci z naszych kranów nie jest niebezpieczna

Procesy uzdatniające spowodowały przede wszystkim polepszenie walorów smakowych i zapachowych wody. Krzysztof Sirko z MPWiK zapewnia, że woda z kranów jest teraz zdrowsza i smaczniejsza niż butelkowana.

Modernizacja objęła jednak tylko 80 proc. warszawskich kranów. Prace przeprowadzono na terenie 16 dzielnic. Nie objęły one terenów Wesołej oraz Rembertowa.

Warszawa przestanie być największym trucicielem Bałtyku

Przed Warszawą jeszcze trzecia faza projektu. Tym razem wodociągi planują inwestycje związane z oczyszczaniem ścieków z terenu stolicy. Dzięki modernizacjom miasto ponownie dołączy do grona nowoczesnych stolic europejskich, nie zanieczyszczających środowiska naturalnego, w których mieszkańcy mogą cieszyć się dobrej jakości wodą prosto z kranu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

kaz
  • kaz
  • 12.03.2011 08:38

Pijcie, pijcie a frekwencja w wyborach będzie jeszcze mniejsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hclso2
  • hclso2
  • 11.03.2011 10:20

to niech piją smacznego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.