Facebook Google+ Twitter

Mr Gil powraca z nową płytą. Posłuchaj nowego utworu

Światło dzienne ujrzał czwarty studyjny album zespołu Mr Gil. Płyta "I want you to get back home" zawiera 9 kompozycji i jest powrotem polskiej formacji po dwóch latach przerwy.

 / Fot. Okładka płyty Już od poniedziałku fani grupy będą mogli zaopatrzyć się w album zespołu, którego liderem i założycielem jest gitarzysta i kompozytor Mirek Gil. To on w 1998 roku porzucił formację Collage, by wydać pierwsze dzieło pod szyldem Mr Gil. Po niemałym sukcesie debiutanckiego krążka "Alone" band zamilkł na 10 lat, by w 2010 roku uderzyć albumem "Skelling". Wydana dwa lata po tym krążku płyta "I want you to get back home" jest zapisem intymnych, "akustycznych" opowieści okraszonych nastrojowymi dźwiękami fortepianu i wiolonczeli, które skomponował Mirek Gil.

"To jak powrót do domu, powrót do spokoju i ciepła. W nowej muzyce jest dużo przyjaźni i to była główna idea. Czy jest coś ważniejszego i piękniejszego? Wszyscy się jeszcze lepiej poznaliśmy i dotarliśmy do siebie. W sobie znaleźliśmy ten dom" - takimi słowami artysta opisuje stworzoną przez siebie i band muzykę.

Frgament jednego z utworów możesz posłuchać pod tym linkiem

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.