Facebook Google+ Twitter

Mrągowianki zaczną masowo zakładać firmy

Bezrobotne lub chcące otworzyć własną działalność mieszkanki powiatu mrągowskiego mają szanse na bezpłatne szkolenie i dofinansowanie z unijnych funduszy. Projekt jest bowiem przede wszystkim dla tych, które chcą zostać szefową w swojej firmie, kobiet bezrobotnych lub mających słabe kwalifikacje.

 / Fot. logo epsSwój udział w projekcie "Praca, przedsiębiorczość dla bezrobotnych kobiet" mogą zgłaszać w miejskim urzędzie, w Referacie Strategii, Rozwoju Promocji i Integracji Europejskiej. Mrągowianki muszą mieć ukończone 30 lat, mieć wykształcenie co najmniej średnie i przede wszystkim - muszą chcieć zmienić swoją sytuację zawodową. Projekt jest bowiem przede wszystkim dla tych, które chcą zostać szefową w swojej firmie, kobiet bezrobotnych lub mających słabe kwalifikacje. Celem Projektu jest wsparcie kobiet bezrobotnych i planujących zmienić pracę poprzez: bezpłatne szkolenie w zakresie wiedzy i umiejętności związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej i doradztwo w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Projekt realizowany jest na terenie 6 województw: Pomorskiego, Kujawsko-pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Dolnośląskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

Przed kandydatkami najpierw dwunastodniowe szkolenie, podczas którego pod okiem ekspertów napiszą swój biznesplan. Jeśli okaże się dobry, unia pomoże zrealizować plany, przekazując ponad 10 tysięcy bezzwrotnego dofinansowania. Więcej informacji pod numerem 089 741 2111 lub promocja@mragowo.um.gov.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus za konsekwentne pisanie o Mragowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.