Facebook Google+ Twitter

Mrągowo z Dzikim Zachodem

Inscenizacja wojny secesyjnej, pokazy konne, tańce amerykańskie i pojedynki – te i inne atrakcje zobaczyli goście, którzy uczestniczyli w otwarciu miasteczka westernowego Mrongoville.

Uroczysta parada w amerykańskim stylu. Na czele burmistrz Mrągowa, Otolia Siemieniec z szeryfem Mrongoville, Januszem Hadyniakiem. / Fot. Katarzyna EnerlichMrągowskie miasteczko westernowe Mrongoville już otwarte! Marshall Miasteczka, Rafał Drężek i Szeryf Janusz Hadyniak codziennie witają westernowych turystów – a pojawia się ich coraz więcej.

Setki zwiedzających, jedna zabawa


Na powierzchni 3 hektarów wybudowano miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Są tu: dworzec Mrongoville, amfiteatr z zapleczem, siedziba szeryfa z więzieniem, ratusz, saloon, Mexico Bar, wioska indiańska i domki traperów oraz Rancho Farmera z Parkiem Zwierząt. Miasteczko Westernowe Mrongoville to jedyny taki projekt w Polsce. Inwestycja kosztowała w sumie 8 mln zł, z czego 4,5 mln zł to dotacja unijna z EFRR.
– Unijni eksperci byli zgodni: to jeden z najciekawszych projektów opracowanych przez polskie samorządy. Jest gotowa dokumentacja dalszej rozbudowy miasteczka mówi Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa.

Western codziennie


Miasteczko przez cały rok proponować będzie turystom wiele atrakcji, m.in. pokazy kaskaderskie w stylu western i jazdę konną, występy zespołów country, pokazy tańca, strzelnicę, specjalnie przygotowane ekspozycje i wystawy oraz duży plac zabaw i wiele atrakcji dla dzieci. Czynne są też: Rancho Farmera z parkiem zwierząt, wioska indiańska, dworzec Mrongoville z prawdziwą kolejką oraz Saloon i Mexico Bar.
– Codziennie fascynujący program artystyczny, pokazy kaskaderskie, zabawa z kowbojami. Tylko w Mrongoville najdzielniejsi kowboje, najbardziej niebezpieczni bandyci… najpiękniejsze kobiety. Miasteczko westernowe Mrongoville to wspaniała zabawa, niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji dla całej rodziny – zachęca Marshall Miasteczka, Rafał Drężek.

Na turystów czekają też liczne konkursy, na przykład rzucanie lassem czy podkową oraz poszukiwanie złota. W Miasteczku będzie można zorganizować również spotkanie integracyjne, wesele, chrzciny czy przyjęcie rodzinne.
– Wszystko w stylu western – zapewniają pracownicy Mrongoville.

W kraju jest już kilka miasteczek westernowych, ale żadnego nie zbudował samorząd i żadnego z nich nie wspierała Unia Europejska. Mrągowo od 27 lat jest stolicą polskiego country. Corocznie w lipcu do amfiteatru nad jeziorem Czos przyjeżdżają miłośnicy tego gatunku muzyki. Teraz swoje wizyty rozpoczynać będą na Dworcu Miasteczka Mrongoville.

Galeria zdjęć z otwarcia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ciekawa inicjatywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

My Polacy: cudze chwailimy swego nie znamy. Tekst - plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam w miasteczku kowbojskim - Western City - położonym między Karpaczem a Ścięgnami.

link to_na_wakacje_2614.html

Niewykluczone, że kiedyś i do Mrągowa zawitam, wszak:

http://www.youtube.com/watch?v=miAFxTRDdww

Dawno Cię nie było, Kasiu. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.