Facebook Google+ Twitter

Mrągowscy strażacy dostali "nożyce życia"

PZU wspiera mrągowskich strażaków. Strażnica wzbogaciła się o urządzenie hydrauliczne, zwane potocznie "nożycami życia". To właśnie urządzenie najczęściej wykorzystują strażacy podczas działań ratowniczych.

To urządzenie ratuje życie ofirom wypadków / Fot. Katarzyna EnerlichNożyce życia to często jedyna szansa na ratowanie ofiar wypadków. Mrągowska strażnica wzbogaciła się o taki sprzęt - jak się bowiem okazuje, jest to najczęściej wykorzystywane urządzenie podczas wypadków samochodowych. Na sprzęt udało się znaleźć sponsora - PZU, które niedawno sfinansowało profesjonalny zestaw do łączności podhełmowej, wykorzystywany głównie podczas pożarów, kiedy konieczne jest ubranie specjalnego kombinezonu. Do tej pory porozumiewanie się w takich warunkach nie było możliwe.
- Najbardziej pocieszającym jest to, że społeczeństwo lokalne widzi i rozumie potrzebę podejmowanych przez nas przedsięwzięć - mówi zastępca komendanta Andrzej Prościo. - A taką firmą od wielu lat jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.

- Słowa uznania niewątpliwie należą się PZU SA. Zakup ten zapewne wpłynie na zabezpieczenie operacyjne i poprawę bezpieczeństwo osób, przebywających na terenie powiatu mrągowskiego - mówią mrągowscy strażacy.
Państwowa Straż Pożarna zajmuje się przede wszystkim ratowaniem życia. Ratownicy prowadzący działania ratunkowe muszą być odpowiednio przeszkoleni.
- Jednak ich praca nie w każdym przypadku może być uwieńczona sukcesem. By prowadzić działania muszą posiadać odpowiedni sprzęt - dodaje zastępca komendanta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.